środa, 8 czerwca 2022 09:40

Tarnów. Nietrzeźwy kierowca skosił latarnię i przewrócił swój samochód

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów. Nietrzeźwy kierowca skosił latarnię i przewrócił swój samochód

Niemal 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 36-latek, który skosił latarnię w Tarnowie na ul. Wojska Polskiego. Toyota następnie przewróciła się na bok, tarasując całkowicie jezdnię w obu kierunkach.

W poniedziałek (6 czerwca) w Tarnowie służby zostały wezwane na ulicę Wojska Polskiego, gdzie według zgłoszenia kierowca osobowej toyoty przewrócił latarnię, a jego pojazd leży na boku, tarasując całkowicie przejazd ulicą w obu kierunkach. Konieczna była pomoc strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, którzy postawili pojazd na kołach, a policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili przyczynę tego zdarzenia.

– Okazało się, że 36-letni mieszkaniec Tarnowa kierował osobową toyotą i na łuku drogi zjechał na pobocze uderzając w stojącą latarnię, która się przewróciła. Następnie kierowany przez niego pojazd przewrócił się i zablokował ulicę Wojska Polskiego, która przez kilkadziesiąt minut była nieprzejezdna. Kierowcy nic się nie stało, a badanie alkomatem wskazało na jego stan nietrzeźwości. Mężczyzna miał niemal 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu

– informuje tarnowska policja.

Został on wraz z samochodem przekazany osobie wskazanej. Nie uniknie jednak odpowiedzialności karnej za zniszczenie mienia oraz jazdę po pijanemu. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje