poniedziałek, 13 września 2021 08:39

Tarnów. Potrącił 77-latka, przeprosił i … odjechał. Policja szuka świadków

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Potrącił 77-latka, przeprosił i … odjechał. Policja szuka świadków

Groźne zdarzenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Kościuszki w Tarnowie. 77-letni mężczyzna został tam potrącony przez samochód. Sprawca tego zdarzenia przeprosił seniora, po czym ... odjechał. Policja poszukuje świadków.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek, 7 września, około godziny 15.20, na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Kościuszki w Tarnowie. - Podczas przechodzenia na drugą stronę jezdni, od strony ulicy Kościuszki w stronę „Świtu”, starszy pan został uderzony przez jadący w kierunku ronda na ul. Krakowskiej, nieznany samochód. 77-latek wywrócił się i znalazł pod pojazdem, doznając potłuczeń. Kiedy udało mu się spod niego wydostać, podszedł do kierującego, który odsunął szybę, przeprosił i odjechał, nie pytając czy pokrzywdzonemu potrzebna jest jakakolwiek pomoc - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Kierowca to mężczyzna w wieku 20-40 lat, prawdopodobnie o rudym kolorze włosów i możliwym zaroście na twarzy.

Osoby, które były świadkami zdarzenia lub też mają informacje, mogące przyczynić się do zidentyfikowania kierowcy albo pojazdu którym się poruszał, proszone są o kontakt z Komenda Miejską Policji w Tarnowie pod numerami telefonu: 47 831 1336, ⁠47 831 1220 lub całodobowym numerem alarmowym 112.

fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje