czwartek, 4 marca 2021 10:41

Tarnów. Przybywa miejsc przyjaznych rowerzystom

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Przybywa miejsc przyjaznych rowerzystom

Można się w nich na chwilę zatrzymać, odetchnąć i nabrać sił na dalszą podróż – mowa tutaj o „Miejscach Przyjaznych Rowerzystom”, których w Tarnowie i regionie nie brakuje.

Do Oddziałów Muzeum Okręgowego znajdujących się na Rynku (Ratusz oraz Historii Tarnowa i Regionu), trzech hoteli (Cristal Park, Gal oraz Krzyski) na terenie miasta, dołączyło ostatnio także Tarnowskie Centrum Informacji, czyli jeden z promotorów turystyki rowerowej na szlaku EnoVelo - tras rowerowych Pogórza.

Region tarnowski, z płaskimi trasami na Powiślu Dąbrowskim i niewielkimi różnicami wzniesień Pogórza, nie wymaga żelaznej kondycji, co czyni go atrakcyjnym dla większości miłośników dwóch kółek. W sezonach przed pandemią, tarnowski odcinek VeloDunajec był najintensywniej użytkowanym spośród wszystkich tras w województwie.

Prokuratura w Meksyku zabiera głos. Podano przyczyny śmierci 20-latka
Nie żyje 20-latek, który wraz z kolegami poleciał do pracy do Meksyku. Według pierwszych informacji mężczyźnie miały zostać wycięte organy. Tamtejsza prokuratura przekazuje jednak, że przyczyną jego śmierci było zaczadzenie. Mężczyźni z okolic Bochni do Metepec w Meksyku wylecieli w połowie lutego.…

- Wraz z kończącymi się inwestycjami w budowę lokalnych tras rowerowych EnoVelo (trasy rowerowe „Pogórza”), za które odpowiadała Tarnowska Organizacja Turystyczna, zyskaliśmy wyjątkową infrastrukturę dla uprawiających turystykę rowerową. Dziesiątki kilometrów tras lokalnych, stanice, miejsca na grilla i punkty widokowe – wszystkie zostały podłączone do szkieletu sieci VeloMałopolska - tłumaczy Paweł Rybak z Tarnowskiego Centrum Informacji.

„Miejsca Przyjazne Rowerzystom” to system, który powstał z myślą o turystach na dwóch kółkach. Obiekty certyfikowane muszą spełniać kilka podstawowych kryteriów, w tym materiały o atrakcjach  regionu, do których można dojechać rowerem, umożliwiać bezpieczne parkowanie roweru oraz dostęp do podstawowych narzędzi do jego naprawy.

Ewakuacja supermarketu w Tarnowie. W sklepie miała znajdować się bomba
W jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych miała znajdować się bomba. Do akcji natychmiast wyruszyli strażacy, a osoby robiące zakupy poproszono o opuszczenie supermarketu.

Więcej informacji dotyczących VeloMałopolska oraz systemu MPR, w tym lista wszystkich certyfikowanych punktów dostępne są na stronie https://narowery.visitmalopolska.pl

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje