czwartek, 26 listopada 2020 08:24

Tarnów: Ulica Bernardyńska będzie gotowa przed terminem?

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Ulica Bernardyńska będzie gotowa przed terminem?

Remont ulicy Bernardyńskiej wkroczył w decydującą fazę. Do wykonania pozostało położenie nawierzchni jezdni, dokończenie chodnika po północnej stronie i montaż elementów bezpieczeństwa ruchu. Czy jest szansa, że remont zostanie zakończony przed terminem ustalonym na połowę grudnia?

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że ta ulica jest ważna dla komunikacji w centrum miasta, dlatego dokładamy wszelkich starań, by jej modernizacja zakończyła się jak najszybciej – mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Jeżeli pogoda dopisze, być może prace uda się zakończyć przed wyznaczonym terminem – planowanym na połowę grudnia.

Remont ulicy Bernardyńskiej jest prowadzony na ponad pięćdziesięcio metrowym odcinku, wzdłuż klasztoru ojców bernardynów i skweru ks. kapitana Piotra Gajdy.

Do tej pory wymieniona została podbudowa jezdni i chodników. Teraz drogowcy muszą wykonać nowe nawierzchnie. Na jezdni – z betonu asfaltowego, a na chodnikach – z płyt granitowych, które zostały odzyskane podczas remontu tarnowskiego Rynku.

Granitowe krawężniki i zjazdy z kostki granitowej będą dopełnieniem prowadzonych prac. W miejscu obecnego, pojawi się „wyniesione” przejście dla pieszych. Będzie wybudowane z betonu asfaltowego. Koszt prac to niespełna 200 tysięcy złotych.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje