czwartek, 5 listopada 2020 09:50

Tarnów: W listopadzie TALII nie będzie. Odbędzie się w późniejszym terminie?

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: W listopadzie TALII nie będzie. Odbędzie się w późniejszym terminie?

XXIV Festiwal Komedii TALIA został odwołany. Rząd wprowadził nowe restrykcje - do 29 listopada kina, teatry, domy kultury czy galerie będą zamknięte. W związku z tym teatr im. L. Solskiego musiał odwołać wszystkie spektakle.

Można starać się o zwrot kosztów za zakupione na TALIĘ bilety. W przypadku wejściówek kupionych w kasie teatru, zwrotu można dokonać w tym samym miejscu. Bilety zakupione internetowo będą zwracane przez portal Bilety24.

Tegoroczny Festiwal Komedii TALIA miał rozpocząć się 6 listopada. Prezentowane miały być tylko przedstawienia komediowe tarnowskiego teatru. W roli jurorów mieli pojawić się widzowie, którzy głosowaliby na swoje ulubione przedstawienie.

To już koniec protestów w Tarnowie?
Środa była trzynastym dniem protestów przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Tarnowie. Pod biurem Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny zebrali się ludzie. Tłum zmienił się jednak w zaledwie kilkanaście osób. Kobiety protestują przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, iż abor…

Dyrektor teatru Rafał Balawejder informuje, że nie są znane dalsze losy 24 edycji TALII. - Czekamy na dalsze decyzje rządu. Może jednak uda nam się zorganizować festiwal w tym roku w grudniu.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje