czwartek, 5 listopada 2020 08:35

To już koniec protestów w Tarnowie?

Autor Aleksandra Tokarz
To już koniec protestów w Tarnowie?

Środa była trzynastym dniem protestów przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Tarnowie. Pod biurem Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny zebrali się ludzie. Tłum zmienił się jednak w zaledwie kilkanaście osób.

Kobiety protestują przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, iż aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z polską Konstytucją. Protestującym towarzyszą mężczyźni, a niekiedy także i dzieci.

Fala protestów kobiet nie ominęła również mniejszych miast. W Tarnowie codziennie na ulicach tłumnie gromadzą się ludzie z transparentami, którzy wznoszą okrzyki i hasła. Miejscem, w którym rozpoczyna się protest jest róg ul. Wałowej z placem Rybnym, gdzie w kamienicy mieści się biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości. Protestujący skandują hasła w kierunku polityków partii rządzącej, a pod budynkiem ustawiają znicze.

Tarnów: Nie żyje 76-latek. Nie było wolnej karetki - interweniowali strażacy
W regionie tarnowskim coraz częściej do osób potrzebujących pilnej pomocy medycznej wysyłani są strażacy. Wszystko za sprawą licznych wyjazdów karetek do tak zwanych covidowców. Wolnego ambulansu nie było dla potrzebującego pomocy 76-latka. Na pomoc ruszyli strażacy, jednak mężczyzny nie udało się u…

Środa była trzynastym dniem protestów w Tarnowie. Tłum, który do tej pory gromadził się w mieście, wczoraj zamienił się jednak w garstkę osób. Czy to już koniec protestów w Tarnowie?

fot. Tomasz Schenk

Tarnów - najnowsze informacje