sobota, 10 kwietnia 2021 11:00

Tarnów. Z muzyką klasyczną do ... szpitala

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Z muzyką klasyczną do ... szpitala

Tarnowskie Centrum Kultury otrzymało ministerialne pieniądze na realizację projektu „Klasyka na miejscu. Letnie spotkania z muzyką klasyczną", który powstał w ramach programu Kultura Dostępna 2021. Koncerty zaplanowane zostały na tegoroczne lato, a odbywać się będą w miejscach dosyć nietypowych.

Mimo panującej pandemii i obecnych obostrzeń tarnowska instytucja kulturalna pracuje nad tym, aby choćby w częściowy sposób wrócić do działalności. Tak powstał projekt, który na celu ma dotarcie z artystycznymi wydarzeniami do odbiorców, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie mogą korzystać z miejskiej oferty kulturalnej.

Gmina Tarnów. „W dobie epidemii będą bardzo pomocne”. Szykuje się nowa inwestycja
Ta informacja z pewnością ucieszy mieszkańców. Pierwsza powstanie w nowym centrum, w sołectwie nr II w Woli Rzędzińskiej. Jest to możliwe dzięki kolejnej, zewnętrznej dotacji dla samorządu.

„Klasyka na miejscu” ma być serią kameralnych koncertów z repertuarem klasycznym oraz rozrywkowym, a za ich wykonanie będzie odpowiadać kwartet smyczkowy Con Affetto. Zespół będzie występował w miejscach nietypowych, takich jak m.in. szpitale, domy pomocy społecznej czy domy dziecka. Repertuar będzie dopasowany do wieku odbiorców, a składać będą się na niego m.in. muzyczne dzieła np. Fryderyka Chopina czy Witolda Lutosławskiego, ale też twórców muzyki filmowej - Wojciecha Kilara czy Krzysztofa Komedy.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje