wtorek, 8 sierpnia 2023 19:19

Tarnowscy inspektorzy TOZ: "Za drzwiami tej chałupiny był dramat"

Autor Marzena Gitler
Tarnowscy inspektorzy TOZ: "Za drzwiami tej chałupiny był dramat"

"Za drzwiami tej chałupiny, gdzie otrzymałyśmy zgłoszenie ze względu na dramat kotów, rozgrywa się również dramat ludzi." - inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Tarnowa opisali interwencję, która wymagała od nich wielkiego zaangażowania i empatii.

Wolontariusze, którzy pomagają na co dzień zwierzętom, odwiedzili skromne gospodarstwo na wsi. O interwencję poproszono ich ze względu na złe warunki, w jakich trzymane były koty. Okazało się, że nie wynikało to ze złej woli gospodarzy.

"Za drzwiami tej chałupiny, gdzie otrzymałyśmy zgłoszenie ze względu na dramat kotów, rozgrywa się również dramat ludzi. Dwie kobiety w podeszłym wieku, jedna obłożnie chora i już leżąca, druga, młodsza, sprawująca w miarę niewielkich sił opiekę nad pierwszą  i nad gospodarstwem. Życiowo niestety niezaradne, z problemami, które przerosłyby niejednego z nas" - opisali w poście.

Jak się okazuje, panie są już objęte wsparciem ze strony gminy, ale nie radzą sobie z opieką nad inwentarzem. "Gmina pomaga kobietom, są objęte wsparciem. Jak to na wsi bywa w obejściu trochę drobiu i koty, koty, wszędzie koty. Dom pod lasem - niestety i kurki i kociaki stawały się pastwą lisów czy innych drapieżników. Kobieta wpadła na pomysł, że najlepszym wyjściem będzie w tej sytuacji zamknięcie "inwentarza" w pomieszczeniach gospodarskich. Tak bowiem rozumiała troskę i dbałość o zwierzęta, o ich bezpieczeństwo i życie" - czytamy w poście Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami-Oddział w Tarnowie.

Inspektorzy poinformowali, że koty zostaną odłowione i po zabiegach weterynaryjnych powrócą do właścicielek. "Już tam działamy. Nikt nie wie ile tam jest kotów. Ile kocic, ile kocurów. Nasza inspektor jest na miejscu od rana. Przetłumaczyła Pani jak powinna wyglądać opieka nad zwierzętami i zapewniła, że jeśli zastosuje się do naszych zaleceń, otrzyma daleko idącą pomoc. Trwa tam i będzie pewnie trwało nadal odławianie kotów, które póki co na czas sterylizacji i wyleczenia chorób trafią pod naszą opiekę" - poinformowało TOZ. "Będziemy relacjonować dalszy przebieg wydarzeń naszej interwencji w tym miejscu" - zapowiedzieli wolontariusze. Dodali też w komentarzu, że gmina pokryje zabiegi sterylizacji kotek.

Za drzwiami tej chałupiny, gdzie otrzymałyśmy zgłoszenie ze względu na dramat kotów, rozgrywa sie również dramat ludzi....

Opublikowany przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami-Oddział w Tarnowie Wtorek, 8 sierpnia 2023

Osoby i firmy, które chciałyby pomóc wolontariuszom (np. pokrywając koszty leczenia, czy zakupu karmy dla kotów) mogą skontaktować się z oddziałem dzwoniąc pod numer 511 004 983, lub wysyłając maila: tarnow@toz.pl

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka