czwartek, 24 września 2020 08:01

Tarnowscy szczypiorniści na kwarantannie. Zakażenie koronawirusem w Superlidze

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnowscy szczypiorniści na kwarantannie. Zakażenie koronawirusem w Superlidze

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z zawodników Orlen Wisły Płock. W minioną niedzielę zespół rozegrał spotkanie w PGNiG Superlidze. Tarnowscy szczypiorniści trafili na kwarantannę.

Jeden z zawodników Orlen Wisły Płock jest zakażony koronawirusem. Wystąpił on podczas niedzielnego spotkania z drużyną grupa Azoty SPR Tarnów. W związku z tym tarnowscy szczypiorniści trafili na kwarantannę.

Zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów u zarażonego zawodnika, decyzją Komisarza Ligi zawodnicy oraz trenerzy Orlen Wisły Płock i Grupy Azoty SPR Tarnów zostali poddani kwarantannie. Kwarantannie poddano również sędziów, delegatów oraz inne osoby, które podczas niedzielnego meczu miały bezpośredni kontakt z zakażonym zawodnikiem.

-W tym momencie naszym priorytetem jest zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo naszych zawodników, pracowników klubu oraz ich rodzin. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o wystąpieniu koronawirusa w Orlen Wisła Płock wdrożyliśmy plan ochronny, który został przygotowany przed rozpoczęciem sezonu. Byliśmy gotowi na wystąpienie takiej sytuacji, mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Zawiesiliśmy treningi i czekamy na dalsze instrukcje z Inspektoratów Sanitarnych – mówi Krzysztof Mogielnicki, prezes Grupa Azoty SPR Tarnów.

Grupa Azoty SPR Tarnów i Superliga sp. z o.o. pozostają w stałym kontakcie z przedstawicielami Inspektoratów Sanitarnych, a dalsze decyzje, w tym o powrocie do treningów, będą podejmowanie po badaniach osób objętych kwarantanną.

fot. Facebook Grupa Azoty SPR Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje