poniedziałek, 27 września 2021 12:45

Tarnowski ZUS alarmuje. Oszuści znów atakują!

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnowski ZUS alarmuje. Oszuści znów atakują!

Oszuści wymyślają coraz to nowe sposoby, by zmanipulować swoje ofiary. Ich pomysły nie kończą się. Tym razem o rozwagę apeluje tarnowski Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Oszuści podszywają się bowiem pod pracowników, oferując pomoc w wypełnieniu wniosków o czternastą emeryturę. Tymczasem ZUS przypomina - tak zwana „czternastka” wypłacana jest z urzędu wraz z listopadowym świadczeniem i nie trzeba składać o nią wniosków.

Oszuści, którzy podają się za pracowników ZUS, liczą na zaufanie seniorów. - ZUS otrzymał informację, że do jednej z klientek zadzwoniła oszustka, która podszywała się pod pracownika i oferowała pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Próbowała nakłonić emerytkę do podania danych osobowych - informuje Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS.

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel. 22 560 16 00. O każdej próbie oszustwa należy również niezwłocznie powiadomić policję.

O rozwagę apeluje również GIS. Do użytkowników telefonów komórkowych coraz częściej trafiają bowiem wiadomości SMS, które informują o konieczności odbycia kwarantanny. Więcej na ten temat w artykule TUTAJ.

inf. UM Tarnów, fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje