piątek, 22 lipca 2022 07:23

Te miasta zostały wyprzedzone w rankingu przez Kraków

Autor Mirosław Haładyj
Te miasta zostały wyprzedzone w rankingu przez Kraków

Pobyt w Krakowie to doskonały pomysł na wakacyjny wypoczynek! Tym razem są w tym zgodni czytelnicy amerykańskiego magazynu „Travel + Leisure”. Stolica Małopolski znalazła się na 9. miejscu w rankingu miast, które warto odwiedzić w Europie. Tym samym stolica Małopolski wyprzedziła m.in. Madryt, Wiedeń i Edynburg.

Wielowiekowa historia, unikatowe wydarzenia kulturalne, wyśmienita kuchnia i atmosfera! To wyróżnia najlepsze europejskie metropolie, do których odwiedzenia zachęca amerykański magazyn „Travel + Leisure”. Co roku magazyn prosi czytelników o udział w ankiecie World's Best Awards T+L i wypowiedzenie się na temat najciekawszych wakacyjnych destynacji. Ocena opiera się o ogólne wrażenia z pobytu w danym miejscu, biorąc pod uwagę w szczególności atrakcje, zabytki, kuchnię, kulturę i gościnność.

Na liście najpiękniejszych miast w Europie, Kraków znalazł się na 9. miejscu. Zwycięzcą zestawienia została Florencja, która od trzech lat znajduje się na czele rankingu. W zestawieniu czytelników „Travel + Leisure”, Kraków wyprzedził m.in. Madryt, Wiedeń, Edynburg czy Salzburg.

Kraków to również jedno z trzech polskich miast, do odwiedzenia których zachęca „The Guardian”. Zdaniem brytyjskiego dziennika, wakacje w Polsce to również wsparcie kraju, który jest tak bardzo zaangażowany w niesienie pomocy Ukrainie.

Inf. i foto: UMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje