piątek, 15 stycznia 2021 10:38

Tlenoterapia to najlepsze lekarstwo na COVID. Potwierdzają to naukowcy

Autor Artykuł sponsorowany
Tlenoterapia to najlepsze lekarstwo na COVID. Potwierdzają to naukowcy

– W chorobie COVID-19 jest jedna szczególna cecha. To zmiany naczyniowe, które doprowadzają do pogorszenia niewydolności oddechowej – tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog i pulmonolog. Jest jednak coś, co pomaga w ograniczeniu skutków epidemii. Mowa o tlenoterapii, która nie po raz pierwszy okazuje się niezwykle skuteczna przy dolegliwościach w oddychaniu, i nie tylko.

– Pacjent, który chorował na COVID, po 10 dniach od wystąpienia objawów nie jest już pacjentem zakaźnym, natomiast w badaniu PCR nadal można stwierdzać pozostałości wirusa. Tacy pacjenci powinni być wypisywani do domowej opieki, gdzie, przede wszystkim, powinni być leczeni tlenoterapią, bo powikłania wielonarządowe, które mamy, wynikają z niedotlenienia i najważniejszym lekiem jest tlen – tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog i pulmonolog.
W Polsce jest wiele punktów zajmujących się pulmonologią i rehabilitacją, które mogłyby wziąć pod opiekę takich pacjentów. Jednym z takich miejsc jest Gabinet Tlenoterapii Hiberbarycznej Wiecznie Młodzi z siedzibą w Nowym Sączu przy ul. Śniadeckich 8, a także w Limanowej przy ul. Tarnowskiej 40. Rozmawiamy z właścicielką gabinetu Magdaleną Ściurką. – W gabinetach Wiecznie Młodzi w Nowym Sączu i Limanowej zabiegi przeprowadzane są w komorach miękkich, jedno oraz dwuosobowych. Są to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie i najnowocześniejszych urządzeń, które posiadają certyfikat zgodności z Przepisami Polskimi i Normami Unii Europejskiej, dotyczących Komór do terapii tlenowej – hiperbarycznej. Osoby oddychają tam tlenem pochodzącym z koncentratora tlenu, będącego urządzeniem medycznym, posiadającym międzynarodowy atest Systemu ciekłego tlenu w urządzeniach służby zdrowia do celów tlenowych. Przez godzinę podawany jest czysty tlen (stężenie tlenu 94% (+/-3%)) – normalnie w powietrzu jest 21 proc. tlenu i 78 proc. azotu. Tym sposobem dostarczają do organizmu 15 razy więcej tlenu, niż oddychając normalnie – tłumaczy.

Dlaczego warto wybrać właśnie ten gabinet?

Przede wszystkim dlatego, że obsługą komór zajmuje się personel medyczny. Nie ma więc obaw, że naszemu życiu może cokolwiek zagrozić. Zaufanie budzi też to, że są to atestowane urządzenia polskiej produkcji. W gabinetach Wiecznie Młodzi komory mają ciśnienie 1,5 ATA, w których uzyskuje się trwałe efekty lecznicze. Te o mniejszym ciśnieniu (1,3 ATA), często produkcji chińskiej, stosowane są raczej w kosmetologii niż w lecznictwie. Korzystając z komór w gabinetach Wiecznie Młodzi pacjent uzyskuje więc szybsze efekty zdrowotne. Warto zwrócić uwagę na to, co wybieramy. Przed przeprowadzeniem zabiegu każdy możne skorzystać z konsultacji, bądź opieki lekarskiej.

Hiperbaria – co to takiego?

Naukowcy zaobserwowali, że w wyniku zabiegu ośmiokrotnie zwiększa się liczba krążących w organizmie komórek macierzystych, które przemieszczają się do uszkodzonych komórek i tkanek. Ponadto gazy znajdujące się pod zwiększonym ciśnieniem (hiperbarycznym) mogą szybciej dyfundować do płynów i gromadzić się w zwiększonych stężeniach, dzięki czemu kilkukrotnie zwiększa się jego stężenie, nie tylko w czerwonych krwinkach, ale także w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym, co z kolei poprawia krążenie krwi i pozwala opóźnić procesy starzenia się.
Dzisiejsze zabiegi w komorze hiperbarycznej są przyjemne, nieinwazyjne i bezbolesne, a ich podstawowym efektem jest stymulacja wzrostu komórek macierzystych, które wspomagają regenerację całego organizmu.

Tlenoterapia hiperbaryczna eliksirem młodości?

Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Tel Awiwie i Shamir Medical Center w Izraelu pokazuje, że tlenoterapia hiperbaryczna w komorach ciśnieniowych (HBO) może nie tylko zatrzymać starzenie się komórek krwi u zdrowych, starzejących się osób dorosłych, ale może nawet odwrócić proces starzenia.

Terapia tlenowa jest użyteczna u pacjentów z koronawirusem
Cały świat trapi dziś śmiertelność wynikająca z zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Jest ona efektem, głównie, infekcji płuc i niewydolności oddechowej. Zdolność tlenu hiperbarycznego do penetracji tkanek pozwala na dostanie się odpowiedniej ilości tlenu do krwi, co z kolei hamuje proces zapalny. Prawidłowo zastosowana terapia hiperbaryczna może być bardzo użyteczna u pacjentów z koronawirusem. Skuteczność leczenia tego typu potwierdziły badania przeprowadzone w samym centrum epidemii, czyli chińskim mieście Wuhan. Przy pomocy terapii hiperbarycznej zwalczano hipoksemię, czyli zbyt niski poziom tlenu we krwi. Podwyższenie tego ciśnienia powodowało dostarczenie większej ilości tlenu do komórek organizmu, co pozwalało skuteczniej walczyć z chorobami i stanami zapalnymi. Jesteś ozdrowieńcem to pozwoli ci szybciej dojść do zdrowia.

Nie tylko koronawirus...

W wielu krajach tlenoterapia hiperbaryczna jest popularnym i rozpowszechnionym sposobem leczenia wielu różnorodnych chorób urazowych, ostrych, przewlekłych i zapalnych.
Lista pacjentów, którym zalecane jest skorzystanie z tej metody, jest bardzo długa:
• komora jest polecana w przypadku chorób o podłożu neurologicznym, takich jak Alzheimer, Parkinson, ADHD czy jako terapia wspomagana w przypadku autyzmu,
• tlenoterapia hiperbaryczna jest uważana za najskuteczniejszą znaną metodę leczenia trudno gojących się ran. Poleca się ją w przypadku stopy cukrzycowej, po ciężkich kontuzjach, przeszczepach, poparzeniach, zakażeniach tkanek miękkich. Tlen pobudza komórki ciała do wzrostu i odbudowy i przyspiesza gojenie.
• metodę tę stosuj się także w przypadku nadciśnienia i miażdżycy,
• podczas chorób autoimmunologicznych,
• odżywianie organizmu tlenem sprawdza się także w leczeniu anemii,
• komora hiperbaryczna może ulżyć cierpiącym na migreny,
• w komorze hiperbarycznej odtruwamy organizm zmniejszając ilość toksyn w ciele, efektywnie stymulujemy go do szybszej regeneracji i neutralizujemy wszelkie stany zapalne.
• tlenoterapia jest stosowana również w przypadku otyłości,
• tlen hiperbaryczny sprawdza się też w walce z uzależnieniami. Regularne seanse w komorze hiperbarycznej sprawiają, że organizm samoistnie zaczyna odrzucać wszelkie toksyczne substancje, jak nikotyna czy narkotyki. Regularne zabiegi sprawiają więc, że nasze ciało odzyskuje nie tylko zdrowie, lecz także naturalne piękno i kondycję.
Sprawdź koniecznie czy leczenie tlenem hiperbarycznym może pomóc także Tobie!

Gabinety Tlenoterapii Hiperbarycznej
Limanowa, CENTRUM MEDYCZNE MEDLIM
ul.Tarnowska 40
Nowy Sącz, WIECZNIE MŁODZI
ul.Śniadeckich 8
Tel. 798 128 979
www.wiecznie-mlodzi.pl
https://www.facebook.com/wieczniemlodzipl/

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje