poniedziałek, 24 kwietnia 2023 09:37

Tłumy na Przehybie! Ponad tysiąc osób otworzyło sezon turystyczny

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Tłumy na Przehybie! Ponad tysiąc osób otworzyło sezon turystyczny

Ponad tysiąc osób rozpoczęło w niedzielę (23 kwietnia) sezon turystyki górskiej. Członkowie PTTK z Małopolski i turyści z różnych regionów naszego kraju spotkali się na Przehybie, skąd rozciągał się piękny widok na Tatry. Na szczycie nie mogło zabraknąć starosty nowosądeckiego Marka  Kwiatkowskiego, pod którego patronatem odbywała się ta impreza oraz członka Zarządu Powiatu Mariana Dobosza.

Po rejestracji i odwiedzinach na stoisku "Sądeckie zaprasza" przygotowanym przez pracowników Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu na czele z sekretarz Powiatu Justyną Tokarczyk została odprawiona msza św., a po niej odbyły się spotkania przy ognisku i  wędrowanie po szlakach. Stoisko "Sądeckie" cieszyło się sporym  zainteresowaniem - można było tutaj, po udzieleniu prawidłowej  odpowiedzi na pytanie, wygrać atrakcyjne nagrody. Pytania dotyczyły oczywiście atrakcji znajdujących się na Sądecczyźnie.

Starosta Marek Kwiatkowski wraz z posłem Patrykiem Wichrem wręczył  puchary dla najliczniejszej grupy PTTK, która przybyła na Przehybę oraz  dla najmłodszego i najstarszego uczestnika spotkania.

- Bardzo się cieszę, że tak liczna grupa turystów przybyła dzisiaj na Przehybę

- mówił w niedzielę starosta Marek Kwiatkowski.

- Turystyka górska to wspaniała forma wypoczynku, ale też aktywności fizycznej i obcowania z  przyrodą. Wszelkie trudy wędrówki wynagradzają nam widoki na piękne  Sądeckie. Zapraszam wszystkich do wędrowania po tych szlakach!

Dzisiejsze spotkanie zostało zorganizowane przez PTTK oddział Beskid  w Nowym Sączu, Oddział PTTK w Krakowie i Tarnowie, a odbywało się pod  patronatem: marszałka województwa małopolskiego, prezesa Małopolskiej  Organizacji Turystycznej i starosty nowosądeckiego.

Fot. Maria Olszowska
Inf.: Biuro Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka