wtorek, 15 czerwca 2021 10:01

Tarnów. To było prawdziwe sportowe święto. Młode siatkarki rywalizowały o Puchar Małgorzaty Glinki

Autor Aleksandra Tokarz

Przez dwa dni, w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, 161 zawodniczek rywalizowało w Ogólnopolskim Turnieju Minipiłki Siatkowej o Puchar Małgorzaty Glinki. W kategorii dwójek zwyciężyła Siatka Zgierz, w zmaganiach trójek najlepsze okazały się natomiast młode siatkarki Prądniczanki Kraków.

W sobotnim turnieju dwójek wystartowało 30 drużyn, reprezentujących 15 klubów z czterech województw. Na boisku w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie wystąpiły 84 zawodniczki z rocznika 2010 i młodsze. Po rozegraniu 135 meczów pierwsze miejsce przypadło w udziale reprezentantkom Siatki Zgierz. Drugie miejsce zajął pierwszy zespół MKS Limanowa, a na trzeciej pozycji sklasyfikowana została trzecia drużyna UKS Jedynka Tarnów. Pierwszy zespół UKS Jedynka zakończył rywalizację na dziewiątym miejscu, a druga ekipa gospodyń uplasowała się na dwudziestej piątej pozycji. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Aleksandra Witkowska z Siatki Zgierz.

W niedzielę do walki o Puchar Małgorzaty Glinki przystąpiło 20 zespołów trójek (77 zawodniczek urodzonych w roku 2009 i później). Reprezentowały one jedenaście klubów z Małopolski, Podkarpacia i Śląska. Po rozegraniu 78 spotkań zwycięzcą turnieju został pierwszy zespół Prądniczanki Kraków, a kolejne medalowe miejsca zajęły MKS MOS Wieliczka oraz UKS Setbol Oświęcim. Jeżeli chodzi o występy zespołów siatkarek UKS Jedynka Tarnów, dwa z nich uplasowały się w czołowej szóstce, czwarty sklasyfikowany został na piątej pozycji, a pierwszy zajął szóstą lokatę. Druga ekipa Jedynki zakończyła rywalizację na jedenastym miejscu, trzecia była natomiast osiemnasta. Statuetka dla najlepszej siatkarki trafiła do rąk Aleny Kawiorskiej z Prądniczanki Kraków.