sobota, 12 lutego 2022 13:00

[Wideo] To dzięki niemu złapano złodzieja aut z powiatu wadowickiego. Nagranie podbija sieć

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[Wideo] To dzięki niemu złapano złodzieja aut z powiatu wadowickiego. Nagranie podbija sieć

Policjanci z komisariatu w Kobiernicach zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego podejrzanego o rozbój, kradzież samochodów i ucieczkę przed policją. W ujęciu złodzieja pomógł kurier.

Niedawno informowaliśmy o zatrzymanym przez policję 32-letnim mieszkańcu powiatu wadowickiego. Mężczyzna, używając groźby i siły wobec kobiet, ukradł trzy samochody, którymi jeździł po powiatach bielskim i andrychowskim.

Pierwszy rozbój, a w konsekwencji kradzież pojazdu, miał miejsce w Roczynach w województwie małopolskim. Mężczyzna, grożąc 62-latce, skradł jej audi. Samochodem przemieścił się do Bujakowa, gdzie przy ulicy Bielskiej porzucił skradziony pojazd. Nieopodal domu kultury na poboczu zauważył zaparkowany samochód i stojącą obok kobietę. 32 -latek podbiegł do fiata i, odpychając 58-letnią właścicielkę, wszedł do środka, a następnie ruszył w kierunku Kobiernic. Sprawca i ten pojazd porzucił w Kobiernicach, gdzie z kolei zdecydował się na kradzież kolejnego. Tym razem podbiegł do 62-latki stojącej obok swojego samochodu, a następnie, używając groźby oraz przemocy, zabrał kluczyki i odjechał jej fiatem. Podróż skradzionymi pojazdami zakończyła się w Czańcu, gdzie policjanci zauważyli podejrzanego i podjęli próbę zatrzymania kierującego. 32-latek nie zatrzymał się i próbował ucieczki, uszkadzając radiowóz. Po podjętym pościgu kryminalni z kobiernickiego komisariatu zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało, w ujęciu złodzieja aut pomógł... kurier.

Umieszczone na YouTube nagranie podbija sieć.

– Dziękuję panu kurierowi. Być może uratował kogoś, kto przypadkowo przechodził przez przejście dla pieszych itp. Naprawdę dziękuję, jesteś wielki!

– napisał jeden z użytkowników YouTube.

Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Inf.: KPP Bielsko-Biała, YouTube

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje