sobota, 15 kwietnia 2023 07:57

"To krakowski Harry Potter". Wybudowano ścieżkę prowadzącą prosto w... ścianę przystanku

Autor Patryk Trzaska
"To krakowski Harry Potter". Wybudowano ścieżkę prowadzącą prosto w... ścianę przystanku

W stolicy Małopolski powstała ścieżka prowadząca prosto w... ścianę przystanku autobusowego. Internauci twierdzą, że to krakowska wersja peronu 9 i 3/4 z Harrego Pottera i pytają, "co autor miał na myśli?"

Kolejny absurd budowniczy w Krakowie. Na Krowodrzy Górce wybudowano nową ścieżkę dla pieszych. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że poprowadzono ją... prosto w ścianę przystanku autobusowego.  

Internauci nie pozostawili na rozwiązaniu suchej nitki. "Było tak w planie? Było. No to robimy według planu" – napisał Pan Arek. "Pozostaje pytanie, co było najpierw, chodnik czy wiata?" – śmiał się z kolei Pan Piotr. "Chodnik jest dobrze, tylko im się "omskło o metr" i przystanek nie tam gdzie miał być postawili" – komentowała Pani Anna.

Sprawę wytknęła na Facebooku również Platforma Komunikacyjna PKK, sugerując, że twórcy chcieli zagwarantować mieszkańcom i mieszkankom Krakowa Peron 9 i 3/4 rodem z filmów o Harrym Potter 'ze. "Na Krowodrzy Górce chodnik poprowadzono prosto w ścianę przystanku. Proponujemy dokleić takie oznaczenie peronu" – napisano w poście.

Na Krowodrzy Górce chodnik poprowadzono prosto w ścianę przystanku :D Proponujemy dokleić takie oznaczenie peronu ;) Zdjęcie: Mateusz

Opublikowany przez Platforma Komunikacyjna Krakowa - PKK Czwartek, 13 kwietnia 2023

Temat bardzo szybko podłapali mieszkańcy Krowodrzy Górki, którzy publikują w mediach społecznościowych swoje "próby" korzystania ze ścieżki.

Pracownicy ZIM podkreślają, że przystanek autobusowy zostanie wkrótce przeniesiony, aby nie blokować ścieżki, jednak brak jest konkretnej daty.

fot. Mateusz Łysik/Facebook

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka