wtorek, 26 października 2021 13:22

To miała być rutynowa kontrola... Kierowcy grozi 10 lat pozbawienia wolności

Autor Mirosław Haładyj
To miała być rutynowa kontrola... Kierowcy grozi 10 lat pozbawienia wolności

Policjanci z Makowa Podhalańskiego zatrzymali 19-letniego kierowcę volkswagena, który posiadał środki odurzające. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Śledczy ustalą również, czy kierował samochodem, będąc pod wpływem narkotyków. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 10 lat.

Do zdarzenia doszło w nocy (21 października) po godzinie 1:00 w Makowie Podhalańskim na ulicy Głowackiego. Pełniący służbę policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który, jak się okazało, poruszał się pojazdem, który nie tylko nie ma aktualnych badań technicznych, ale też obowiązkowego ubezpieczenia OC. W trakcie dalszej kontroli policjanci ustalili, że kierujący widniał jako osoba, która nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a także posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W odzieży 19-latka policjanci znaleźli małe zawiniątko z podejrzanymi kryształkami, natomiast we wnętrzu samochodu znaleźli już dużo większy woreczek. W obu przypadkach ustalono, że jest mefedron. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna kierował pojazdem mechanicznym, będąc pod wpływem narkotyków, została mu pobrana krew do badań. Resztę nocy kierowca volkswagena spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych.

W piątek (22 października) usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 10 lat. Podsumowując wszystkie wykroczenia oraz przestępstwa, po otrzymaniu wyników z badań, 19-latek dodatkowo może odpowiedzieć również za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków.

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje