czwartek, 24 września 2020 14:59

To oni zapisali się jako pierwsi w historii zwycięzcy Otwartych Mistrzostw Przedgórza

Autor Emilia Gara
To oni zapisali się jako pierwsi w historii zwycięzcy Otwartych Mistrzostw Przedgórza

Maciej Kukułka i Jerzy Zwoliński z Tarnowa będą zapisani jako pierwsi w historii zwycięzcy Otwartych Mistrzostw Przedgórza zorganizowanych przez Okocimski Klub Tenisowy. Triumfatorzy w finale pokonali bocheńską parę Daniel Kociołek, Grzegorz Zachara. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się ze sobą dwie brzeskie pary deblowe – Kamil Gofron i Paweł Mardoń kontra Andrzej Stoliński i Kazimierz Wawrykiewicz. Górą z tej potyczki wyszli ci pierwsi.

Te pierwsze mistrzostwa zgromadziły doborową obsadę. Wśród startujących znalazło się wielu tenisistów byłej sekcji Okocimskiego Klubu Sportowego, a także kilku sportowców uprawiających niegdyś wyczynowo inne dyscypliny. Udział w nich wziął również czołowy przed laty polski tenisista - Wojciech Wojciechowski, który wprawdzie przyjechał z Krakowa, ale jest rodowitym brzeszczaninem, który w tym mieście spędził całe dzieciństwo i młodość, a teraz regularnie je odwiedza. W 1982 roku wywalczył drużynowo mistrzostwo Polski jako zawodnik Nadwiślanu Kraków, wraz z Robertem Radwańskim, ojcem naszych utytułowanych tenisistek. Cztery lata wcześniej zajmował 6. miejsce w krajowym rankingu, któremu przewodził wówczas sam Wojciech Fibak. W turnieju w Brzesku tworzył parę z Adamem Zydroniem, byłym prezesem MPEC-u. Walczyli dzielnie, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość młodszych od siebie zawodników.


O zwycięstwo w całych zawodach łatwo nie było, bo poziom sportowy był bardzo wyrównany, a na starcie stanęło aż 16 deblowych par. Najlepsi otrzymali od organizatorów puchary i nagrody rzeczowe. Turniej finansowany był ze środków przyznanych przez Lokalną Grupę Działania „Kwartet na Przedgórzu”, która przyznała również Okocimskiemu Klubowi Tenisowi dotację na organizację turnieju mikstów, który rozegrany zostanie 3 października. W razie niesprzyjającej pogody termin zawodów zostanie wyznaczony na 10 października.

Tydzień później zostaną uroczyście zakończone rozgrywki drugiego sezonu Brzeskiej Ligi Tenisowej. Przed rokiem mistrzowskie tytuły wywalczyli Julia Bodura i Kamil Gofron. Liga organizowana jest przy współpracy ze strony brzeskiego samorządu, pod patronatem burmistrza Tomasza Latochy. Urząd Miejski w znacznym stopniu wspiera finansowo działalność OKT. Tylko w tym roku przeznaczył na konto klubu 10 tysięcy złotych.

Inf. i fot.: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje