poniedziałek, 8 kwietnia 2024 10:35

Tomasz Latocha zdeklasował rywala. Pozostanie burmistrzem Brzeska

Autor Katarzyna Jamróz
Tomasz Latocha zdeklasował rywala. Pozostanie burmistrzem Brzeska

Tomasz Latocha pozostanie na stanowisku burmistrza miasta i gminy Brzesko. Według oficjalnych informacji przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe zdobył ponad 67 proc. głosów.

W niedzielę (7 kwietnia) w Polsce odbyły się wybory samorządowe. Mieszkańcy kraju wybrali swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów oraz sejmików województw. Głosowano również na wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. W Małopolsce o urząd miasta i gminy Brzesko ubiegało się dwóch kandydatów. Włodarz miasta Tomasz Latocha zmierzył się z Januszem Filipem.

Zdobył ponad 67 proc. głosów

Według oficjalnych informacji przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą Janusz Filip, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, zdobył 32,48 proc. poparcia. Na 62-latka zagłosowało 4350 osób. Z kolei Tomasz Latocha, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe, uzyskał aż 67,52 proc. poparcia. Burmistrz Brzeska zdobył 9042 głosów. Wynik ten pozwolił 46-latkowi pokonać swojego kontrkandydata. Tomasz Latocha burmistrzem miasta i gminy Brzesko pozostanie na kolejnych 5 lat.

"Raz jeszcze dziękuję"

W poniedziałek (8 kwietnia) Tomasz Latocha, za pośrednictwem mediów społecznościowych, podziękował swoim wyborcom oraz wszystkim kandydatom, którzy brali udział w wyborach.

Szanowni Państwo, drodzy Mieszkańcy, Przyjaciele ❤️ Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim Państwu za udział w...

Opublikowany przez Tomasz Jan Latocha Burmistrz Brzeska Poniedziałek, 8 kwietnia 2024

"Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim Państwu za udział w wyborach samorządowych oraz za olbrzymie poparcie, jakie wyraziliście dla mnie i dla naszej wspólnej misji. Państwa zaufanie i wsparcie są dla mnie niezwykle ważne i budujące. Dzięki Wam czuję się zobowiązany do kontynuowania wytężonej pracy na rzecz rozwoju naszego pięknego miasta Brzeska i wszystkich dziewięciu wspaniałych sołectw. Jestem głęboko poruszony tym, że mogę służyć jako Wasz burmistrz i zapewniam, że będę dążył do realizacji naszych wspólnych celów. Nasza społeczność ma ogromny potencjał, a Państwa zaangażowanie stanowi fundament postępu. Pragnę również podziękować wszystkim kandydatom, którzy brali udział w wyborach, oraz wszystkim osobom, które aktywnie uczestniczyły w procesie demokratycznym. Raz jeszcze dziękuję za wsparcie i ufność. Obiecuję, że będę służył naszej społeczności z oddaniem i determinacją." – napisał burmistrz Brzeska.

Fot. UM Brzesko/Mateusz Łysik-Głos24/Edycja własna

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka