poniedziałek, 7 września 2020 09:21

Tomice. Dodatkowe środki na budowę przydomowych oczyszczalni oraz wymianę pieców

Autor Wiktoria Mitura
Tomice. Dodatkowe środki na budowę przydomowych oczyszczalni oraz wymianę pieców

Dziś odbyła się XXII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Tomice. Podczas obrad zatwierdzono trzy ważne uchwały. Na co zostaną przeznaczone dodatkowe środki?

Radni Rady Gminy Tomice podczas dzisiejszej sesji zgodzili na dołączenie do projektu „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Gmin: Tomice, Polanka Wielka i Stryszów”, w ramach naboru: „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych” objętego Programem „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu” finansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 (III Edycja  Funduszy Norweskich) – w ramach przygotowywanego do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu na „Poprawę efektywności energetycznej w budynkach szkolnych”, Gmina Tomice planuje wykonanie termomodernizacji budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach – budynek przy ul. Dworskiej 9a oraz budynku Szkoły Podstawowej w Radoczy przy ul. Dębowej 49. Zakres termomodernizacji obejmuje wymianę stolarki okiennej, wymianę świetlenia wewnętrznego na energooszczędne oraz montaż paneli fotowoltaicznych.

Podczas sesji zdecydowano również o zwiększeniu wydatków na dotację na budowę przydomowych oczyszczali ścieków o kwotę 10.000,00 zł oraz na wymianę pieców o kwotę 70.000,00 zł, tym samym zabezpieczone zostały środki do wysokości wszystkich złożonych wniosków o dofinansowanie.

info i foto: UG Tomice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje