środa, 29 czerwca 2022 11:15

Tradycja i bogaty program. To było wyjątkowe wydarzenie w Proszowicach [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Tradycja i bogaty program. To było wyjątkowe wydarzenie w Proszowicach [FOTO]

Za nami szóste już obrzędy związane z Nocą Świętojańską w Proszowicach. Na tamtejszym Rynku emocji nie brakowało, a jednym z najważniejszych momentów był konkurs na "Najładniejszy Wianek".

Organizatorzy wydarzenia - członkowie Towarzystwa Turystyki Regionalnej Proszowice - jak co roku zadbali o bardzo bogaty program.  Do wspomnianego konkursu zgłosiło się 15 uczestników. Decyzją komisji konkursowej, zwyciężczynią pierwszego miejsca i nagrody burmistrza w kwocie 200 zł - została Pani Zofia Pomykalska. Drugie miejsce i nagroda 100 zł przypadła Pani Elżbiecie Moskowczenko a trzecie miejsce i nagrodę 50zł odebrała Ania Niedziałka.

Wieczór uświetniły występy Orkiestry Dętej PRZYSZŁOŚĆ z Niegardowa,  Orkiestry Dętej FLORIANA z Kościelca oraz Regionalnego Zespołu PODEGRODZIE z Podegrodzia.

Tradycyjnie nie zabrakło również występów dzieci z Przedszkola Nr. 2 z Proszowic oraz Formacji Tanecznej KOLORY z CKIW w Proszowicach.

W ramach promocji gminy Proszowice, członkowie Zespołu Regionalnego Podegrodzie zostali obdarowani "Skrzyniami Warzyw Proszowickich" ufundowanymi przez Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice - Grzegorza Cichego.

Po zakończeniu części artystycznej korowód z płonącymi pochodniami, w asyście grupy motocyklowej JAZDA, przeszedł ulicami Kościuszki i Kosynierów nad rzekę Szreniawę gdzie zostały puszczone wianki przy akompaniamencie orkiestr dętych oraz zespołu regionalnego. Wieczór zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

Źródło oraz foto: Gmina i Miasto Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje