czwartek, 31 sierpnia 2023 13:04

Tragedia na torach. "Mężczyzna widział zbliżającą się lokomotywę"

Autor Katarzyna Jamróz
Tragedia na torach. "Mężczyzna widział zbliżającą się lokomotywę"

W środę (30 sierpnia) późnym popołudniem służby zostały zaalarmowane o śmiertelnym potrąceniu mężczyzny w Ciężkowicach na szlaku kolejowym do Nowego Sącza.

Przed godziną 19 dyspozytor numeru alarmowego otrzymał informację, że maszynista pociągu relacji Kraków Główny – Krynica-Zdrój, śmiertelnie potrącił mężczyznę w Ciężkowicach (powiat tarnowski). – Z relacji maszynisty wynikało, że gdy jechał do stacji Ciężkowice w kierunku Krynicy Zdrój, zauważył na torze mężczyznę. Ten pomimo tego, że widział zbliżającą się lokomotywę, nie usunął się ze szlaku kolejowego. Mężczyzna to niespełna 40-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który poniósł śmierć na miejscu. Podróżnym zapewniono zastępczą komunikację autobusową – informuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

W związku z wypadkiem śmiertelnym ruch na trasie kolejowej do Tarnowa – Krynica-Zdrój był całkowicie wstrzymany przez ponad pięć godzin – został przywrócony przed północą, wtedy to zakończono czynności dochodzeniowo-śledcze. Policjanci z Komisariatu Policji w Ciężkowicach, w ramach prowadzonego dochodzenia, wyjaśniają wszystkie okoliczności tej tragedii.

Inf./Fot. KMP Tarnów

Czytaj również:

Mężczyzna wpadł pod pociąg. Ruch wstrzymany na kilka godzin
W środowe popołudnie w miejscowości Ciężkowice doszło do tragicznego zdarzenia. Z nieznanych przyczyn mężczyzna wpadł pod pociąg. Pociąg relacji Kraków Główny-Krynica-Zdrój (pociąg 33155 Polregio) w środowe popołudnie (po godzinie 18:00) potrącił mężczyznę. Do zdarzenia doszło w Ciężkowicach. Na ok…

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka