czwartek, 17 listopada 2022 12:04

Tragedia w Skawicy. Z palącego się budynku strażacy wynieśli zwłoki

Autor Patryk Trzaska
Tragedia w Skawicy. Z palącego się budynku strażacy wynieśli zwłoki

Tragiczny w skutkach okazał się wczorajszy (16 listopada) pożar w Skawicy (powiat suski). Z palącego się budynku mieszkalnego strażacy wynieśli mężczyznę. Pomimo szybko podjętej reanimacji, nie udało się go uratować.  

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 7:30. Dyżurny powiatowego PSP otrzymał formatkę z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w miejscowości Skawica doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Z informacji wynikało, że w środku może znajdować się mężczyzna.

Na miejsce od razu zostały zadysponowane 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz OSP Skawica, OSP Skawica Sucha Góra, OSP Białka, OSP Zawoja Dolna.

W momencie przybycia pierwszych zastępów na miejsce budynek był zadymiony, a ogień znajdował się tylko w jednym pokoju. Strażacy w pomieszczeniu odnaleźli nieprzytomnego mężczyznę. Strażacy szybko ewakuowali poszkodowanego na zewnątrz i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Niestety, mężczyzny nie udało się się uratować.

W działaniach udział brało 10 zastępów 39 strażaków.

inf./fot. PSP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje