piątek, 2 lipca 2021 10:23

Tragiczny początek wakacji na drogach Sądecczyzny. Nie żyje 23-latek

Autor Aleksandra Tokarz
Tragiczny początek wakacji na drogach Sądecczyzny. Nie żyje 23-latek

Tragicznie zakończył się jeden z pierwszych dni tegorocznych wakacji w Królowej Górnej w gminie Kamionka Wielka. Samochód osobowy z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał z drogi, uderzył w przepust i dachował. Młodego kierowcy, pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować.

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021” aktualizowana codziennie przez policję ma skłonić do refleksji i zwrócić uwagę na skalę tragedii, do których dochodzi niemal codziennie na polskich drogach. Za czarnymi punktami kryją się ludzkie dramaty. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, zdrowy rozsądek i ostrożność na drodze.

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021 / fot. Małopolska Policja

Niestety, do wakacyjnej mapy wypadków dopisano kolejny czarny punkt. Na Sądecczyźnie pierwszym tragicznym w skutkach zdarzeniem drogowym podczas tegorocznych wakacji był wypadek, do którego doszło 26 czerwca w Królowej Górnej, w gminie Kamionka Wielka. - Tego dnia około godziny 4:40, 23-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Seat z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym wjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust i dachował - relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

„O każdej porze na alarm zrywamy się by ratować ludzkie życie”. Tak potraktowali strażaków w Królowej Górnej
Wiadomości Nowy Sącz. Czy sprawcy tego aktu wandalizmu zdają sobie sprawę, jak wiele zawdzięczamy strażakom? To, jak ważna jest ich praca, nie powinno podlegać wątpliwości. Nie wszyscy jednak to doceniają...

Poszkodowany mieszkaniec gminy Grybów został przetransportowany do szpitala w Nowym Sączu, a następnie Krakowie. Niestety, lekarzom nie udało się uratować jego życia. Młody mężczyzna zmarł po kilku dniach.

- Sądeccy policjanci na miejscu tego zdarzenia wykonali liczne czynności procesowe. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku są ustalane w postępowaniu nadzorowanym przez prokuraturę - dodaje Aneta Izworska.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje