sobota, 2 marca 2024 05:42

Tramwaje nie pojadą od ronda Grzegórzeckiego do Czyżyńskiego

Autor Mirosław Haładyj
Tramwaje nie pojadą od ronda Grzegórzeckiego do Czyżyńskiego

W związku z wymianą zwrotnicy na pętli „Dąbie” w pierwszy weekend marca, wstrzymany został ruch tramwajów na odcinku od ronda Grzegórzeckiego do ronda Czyżyńskiego. Zmiany dotkną linie tramwajowe nr 1, 14, 22, i 62.

W sobotę (2 marca) o godz. 4:30 rozpoczęły się prace w związku z wymianą zwrotnicy na pętli "Dąbie". Ich zakończenie jest planowane na godz. 4:00 w poniedziałek (4 marca). W związku z pracami mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu na pasie przy torowisku, na czas rozładunku, itp. Koszt zadania to 85 zł.

Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych:

  • nr 1 – będzie kursować po trasie zmienionej: „Cichy Kącik” – ... – przystanek „Rondo Grzegórzeckie”, al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilska, al. Jana Pawła II, przystanek „Rondo Czyżyńskie” – ... – „Wańkowicza”
  • nr 14 – będzie kursować po trasie zmienionej: „Bronowice” – ... – przystanek „Rondo Mogilskie”, ul. Mogilska, al. Jana Pawła II, przystanek „Rondo Czyżyńskie” – ... – „Mistrzejowice”
  • nr 22 – będzie kursować po trasie zmienionej: „Borek Fałęcki” – ... – przystanek „Rondo Grzegórzeckie”, al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilska, al. Jana Pawła II, przystanek „Rondo Czyżyńskie” – ... – „Kopiec Wandy”
  • nr 62 – w noce z 2 na 3 i z 3 na 4 marca będzie zawieszona, a w zamian będzie kursować linia autobusowa nr 662.

Zastępcza linia autobusowa:

  • nr 722 – zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa na trasie: „Czyżyny Dworzec” – rondo Czyżyńskie, al. Pokoju – „Rondo Grzegórzeckie”
  • Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach: „Czyżyny Dworzec”, „Rondo Czyżyńskie”, „Centralna”, „Rondo 308. Dywizjonu”, „Ogród Doświadczeń”, „TAURON Arena Kraków al. Pokoju”, „Dąbie”, „Ofiar Dąbia”, „Francesco Nullo”, „Rondo Grzegórzeckie”
  • Linia będzie kursować co 10 minut w sobotę oraz co 15 minut w niedzielę (w godzinach wczesnoporannych i późnowieczornych co 20 minut).

Szczegółowe informacje o zmianach, w tym o zasadach zachowania ważności biletów okresowych, znajdują się na stronie internetowej ztp.krakow.pl.

Inf. i foto: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka