środa, 22 stycznia 2020 13:13

Tarnów. Ferie ze sztuką

Autor Marzena Gitler
Tarnów. Ferie ze sztuką

Warsztaty detektywistyczne, plastyczno-muzyczne, a może inspirowane książką? Biuro Wystaw Artystycznych zachęca do spędzenia ferii w placówce przy ul. Słowackiego. Pierwsze z zajęć odbędą się już 28 stycznia.

Warsztaty, które odbywać się będa w oba tygodnie ferii w godz. 12:00-13:30, skierowane są do dzieci w wieku 6-10 lat. Uczestnicy będą mieli okazję wcielić się m.in. w rolę detektywa i rozwiązać zagadkę ukrytego w Parku Strzeleckim wyjątkowego grobowca. Będą też zajęcia inspirowane książką Sebastiana Ciochockiego „S.Z.T.U.K.A. Szalenie Zajmujące Twory Utalentowanych i Krąbrnych Artystów”, w której przedstawione są dzieła współczesnych twórców. Na najmłodszych czekają też ćwiczenia plastyczno-muzyczne, które zaktywizują myślenie abstrakcyjne. Dzieci zastanowią się nad tam, jak wygląda dźwięk, jaki kształt, kolor i fakturę ma dźwięk niski, a jaki wysoki, jak pokazać rytm, jak poszczególne dźwięki, a jak całą linię melodyczną.

Materiały podczas warsztatów zapewnia organizator. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: edukacja@bwa.tarnow.pl, lub pod nr tel. 606 146 520. Koszt: 10 zł za dzień zajęć. Szczegóły na www.bwa.tarnow.pl.

inf. UMT, foto: BWA

Tarnów - najnowsze informacje