niedziela, 29 marca 2020 08:45

Trump nie chce kwarantanny dla opanowanego przez wirusa Nowego Jorku

Autor Katarzyna Domagała
Trump nie chce kwarantanny dla opanowanego przez wirusa Nowego Jorku

Donald Trump oświadczył w sobotę, że jego zdaniem kwarantanna dla stanu Nowy Jork jest niepotrzebna. Wcześniej mówił, że rozważa objęcie kwarantanną stanów Nowy Jork i New Jersey oraz części Connecticut.

Kwarantanna nie będzie konieczna. Dziś wieczorem Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom wydadzą instrukcje w tej sprawie - napisał Trump na Twitterze.

Słowa Trumpa są o tyle szokujące, iż właśnie w Nowym Jorku odnotowano najwięcej przypadków zakażeń w całych Stanach Zjednoczonych. Obecnie w USA stwierdzono już ponad 124 tys. przypadków zakażenia. W samym Nowym Jorku zmarły 672 osoby.

USA z największą liczbą zakażeń koronawirusem. Sytuacja jest bardzo trudna
Nowym największym ogniskiem koronawirusa są Stany Zjednoczone. Aktualnie liczba potwierdzonych przypadków zakażenia przekroczyła liczbę, jaką odnotowano w Chinach. Wynosi 85 991 [https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0oKIKJlc-zeNZGFBVEN0-O-58daoCDaKicXwC10cjFWgCZqTPgavseTfI#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6…

Trump poinformował  na Twitterze, że zwrócił się do federalnych urzędników służby zdrowia o wydanie "zaostrzonych dyrektyw dotyczących podróży". Zalecenia te mają być egzekwowane przez gubernatorów stanu Nowy Jork, New Jersey i Connecticut w porozumieniu z rządem federalnym.

Co ciekawe, kilka godzin wcześniej Trump mówił dziennikarzom w Białym Domu, że rozważa wprowadzenie kwarantanny dla stanów Nowy Jork i New Jersey oraz części Connecticut.

Trump podkreślił, że kwarantanna oznaczałaby ograniczenia w podróżach (poddane jej osoby nie mogłyby podróżować do innych części USA). Ograniczenie nie obejmowałoby handlu.

koronawirus najnowsze informacje


Źródło: PAP, RMF24.PL


Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje