niedziela, 31 lipca 2022 14:16

Trwają prace na drodze w Koźmicach Wielkich. Jak wygląda ta inwestycja?

Autor Marzena Gitler
Trwają prace na drodze w Koźmicach Wielkich. Jak wygląda ta inwestycja?

Trwają prace w Koźmicach Wielkich. Powiat Wielicki finansuje tu rozbudowę drogi powiatowej. O inwestycji mówi wicestarosta Henryk Gawor.

- W Koźmicach Wielkich trwa przebudowa drogi powiatowej. W ramach tej inwestycji zostanie wyremontowany most na rzece Wildze. Zostanie również wybudowany długo oczekiwany chodnik na długości ponad jednego kilometra. Zostaną przebudowane zatoki przystankowe i pobocza. Jezdnia zostanie poszerzona do 6 metrów i wyremontowana będzie jej nawierzchnia - mówi wicestarosta wielicki Henryk Gawor.

Całość inwestycji zamyka się w kwocie 4 mln zł, z czego 2,2 mln zł Powiat Wielicki pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Droga w Koźmicach Wielkich to ważne połączenie. Krzyżują się tam drogi z Wieliczki i Sierczy do Dobczyc i Myślenic oraz do Janowic, Rzeszotarów i Świątnik Górnych. Realizowana inwestycja to jedno z wielu zadań, jakie realizuje Powiat Wielicki. Zakończyła się niedawno budowa ronda w Grajowie, dobiega końca budowa drogi w Małej Wsi i mostu na potoku Zabawka. Trwa wielka przebudowa drogi w Grabówkach.  To tylko niektóre przykłady z prowadzonych ostatnio prac.

- Myślę, że wiele inwestycji nie powstałoby gdyby nie wydatna pomoc państwa. Powiat Wielicki korzysta z różnego rodzaju rządowych funduszy po to, aby mieszkańcy naszego powiatu mogli czuć się bezpiecznie - podkreśla wicestarosta.

fot. Mateusz Łysik / Głos24

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje