piątek, 13 sierpnia 2021 12:00

„Trzeba sprawy zdrowia wziąć we własne ręce”

Autor kal
„Trzeba sprawy zdrowia wziąć we własne ręce”

Czy musimy chorować? - na to pytanie odpowiedzą organizatorzy i goście 51 targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury”. Największe w Europie targi medycyny naturalnej odbędą się 28-29 sierpnia w Chorzowie.  Co w tym roku w programie?

Targi „Bliżej zdrowia, bliżej natury” to wydarzenie, którego nie można przegapić. Impreza co roku przyciąga nawet 10 tysięcy osób, nie tylko z Polski, ale z całej Europy. Wystawcy, którzy zaprezentują swoje nowatorskie a zarazem czerpiące z wielowiekowej tradycji medycyny naturalnej produkty, to to ponad 200 firm, które na Śląsk przyjadą z całej Polski i zagranicy. Wśród zaproszonych gości znajdą się naukowcy z Polski i zza granicy - naukowcy z Instytutu Biolit z Tomska, lekarze i specjaliści medycyny konwencjonalnej oraz naturalnej m.in. z Polski, Niemiec, Czech, Ukrainy, Mongolii.  Od ubiegłego roku targi odbywają się w nowym, atrakcyjnym miejscu – w Centrum Konferencyjno-Biznesowym na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Na 51 targach „Bliżej zdrowia, bliżej natury” będzie można nie tylko kupić polecane przez specjalistów produkty naturalne z całego świata, ale posłuchać wykładów prawdziwych sław w dziedzinie naturoterapii i wziąć udział w fascynujących warsztatach. Przede wszystkim jednak spotkać się z tymi, którzy podobnie jak my, poważnie podchodzą do dbania o swoje zdrowie.

Wśród wykładowców tegorocznych Targów znajdą się lekarze i specjaliści medycyny konwencjonalnej oraz naturalnej, w tym: prof. Henryk Bieniok, dr hab. n. med. prof. em. UM Anna Głowacka, dr. n. med. Hubert Czerniak, dr n. med. dominikanin ojciec Jacek Maria Norkowski - wyjątkowe osobowości z Polski i z za granicy. Doświadczony pedagog szkolny Joanna Czuber, na stałe współpracujący z wydawnictwem targowym- dwumiesięcznikiem Bliżej Zdrowia Bliżej Natury, wygłosi arcyważną prelekcję dotyczącą utrzymania zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Ciekawie zapowiada się też prelekcja o stosowaniu fitoterapii u dzieci, o czym opowie biolog, dr Ewa Kuchowicz. Zwieńczeniem soboty będzie zabieg bioenergoterapii Grzegorza Szewczyka.

Gościem specjalnym targów będzie Bilguun Ariunbaatar – znany i lubiany showman, satyryk i prezenter telewizyjny (Szymon Majewski Show – „U1Bator”, Taniec z Gwiazdami, Twoja twarz brzmi znajomo), który tym razem opowie o swojej depresji i o tym, jak poradził sobie z tą chorobą XXI wieku.

Tematowi kryzysów psychicznych poświęcony będzie niedzielny, panel ekspertów Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii z Katowic, zatytułowany „Medycyna naturalna. Prewencja w chorobach XXI w.”, oraz dodatkowe warsztaty

Centralnym punktem pierwszego dnia targów będzie wykład ekspertów Biolitu, który jest współorganizatorem tego prestiżowego wydarzenia. Zaprezentują prelekcję na bardzo aktualny dla wielu temat: „Powikłania po chorobach wirusowych w tym pocovidowe. Prewencja, naturalne terapie na bazie roślin adaptogennych Ałtaju” na podstawie badań klinicznych Instytutu Biolit i lekarzy Syberyjskiego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku. - Abyśmy mogli wystawić sobie certyfikat dobrej jakości trzeba sprawy zdrowia wziąć w własne ręce, wsłuchać się w potrzeby organizmu, wiedzieć jak uruchomić w nim narzędzia samouzdrawiania i co najważniejsze pamiętać o tym, aby swoją świadomość budować na podstawach naukowych popartych ugruntowanymi doświadczeniami i niezależnymi badaniami – zapraszają przedstawiciele Biolitu.

Targi „Bliżej zdrowia, bliżej natury” wydarzenie ważne dla tych, którzy poważnie podchodzą do dbania o zdrowie własne i swojej rodziny, interesują się zdrowym odżywianiem oraz naturalnymi metodami leczenia. Na targach swoje wyroby zaprezentują wystawcy, którzy opowiedzą o właściwościach i sposobach użytkowania ich produktów. Nie zabraknie także stoisk z biżuterią z kamieni szlachetnych, talizmanów oraz kosmetyków wytwarzanych z naturalnych olejków. Na targach będzie można przeprowadzić konsultacje ze specjalistami naturalnych terapii, kupić zdrową żywność z gospodarstw wiejskich, produkty dla zdrowia i urody, wartościowe książki i skorzystać z wartościowych warsztatów.

Pełny program wydarzenia oraz bilety do nabycia na bzbn.pl. Bilety w cenie 15 i 20zł, karnet dwudniowy – 30 zł, bilet rodzinny (max 4 osoby) 50 zł. Dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób, cena biletu normalnego wynosi 16 zł, a ulgowego - 11 zł.

Plan wykładów i warsztatów

Sobota 28.08.2021

10.00 – 10.15 uroczyste otwarcie targów

10.15 – 10.45 mgr inż. Bartłomiej Byczkiewicz „Fitoterapia dla sportowców”

10.50 – 11.20 mgr inż. Ewa Melania Gryt: „Kod Emocji dr Bradley’a Nelsona”
Czy znasz słynne słowa Alberta Eisteina? Istotne problemy naszego życia nie mogą być rozwiązane na tym samym poziomie myślenia i działania, na jakim powstały. Przegląd technik od Helingera, Hawkinsa po dr Bradley Nelsona – co tak naprawdę działa i jak?

11.25 – 12.30 Gość specjalny: Bilguun Ariunbaatar – „Blaski i cienie sławy. O depresji w obliczu zainteresowania mediów”.

12.35 – 13.05 mgr Joanna Nestorowicz-Kiegiel: „Szeptunki i zielichy – ludowe specjalistki medycyny naturalnej”
Przedmiotem wykładu będzie historyczne i antropologiczne pokazanie roli szeptunek i "mających wiedzę", w zakresie propagowania i stosowania naturalnej medycyny ludowej. Jakie praktyki, zioła i zabiegi stosowano zanim rozpoczął się okres współczesnej medycyny i farmacji? Które praktyki przetrwały do dziś? Jakie zioła, wywodzące się z tradycji ludowej nadal z powodzeniem funkcjonują w fitoterapii? Historyczne spojrzenie na początki zielarstwa

13.10 – 13.55 dr Ewa Kuchowicz – „Zioła dla dzieci – fitoterapia okresu wczesnodziecięcego i dziecięcego”.
Przedmiotem wykładu będą rośliny lecznicze stosowane w dolegliwościach wieku dziecięcego – wskazania i środki ostrożności w fitoterapii dzieci. Podamy także receptury do samodzielnego sporządzania, a także dawkowanie i najważniejsze wytyczne do stosowania ziół u naszych milusińskich.

14.00 – 14.40 o. dr n. med. Jacek Maria Norkowski „Jakiej medycyny potrzebujemy. Medycyna regulacyjna jako alternatywa dla współcześnie dominującej praktyki medycznej w krajach zachodu.”

14.45 – 15.15 Andrzej Kwiatkowski, „Energetix” – „Magnetyzm a Twoje zdrowie”.

15.20 – 16.15 – wykład Biolitu – „Powikłania po chorobach wirusowych w tym pocovidowe. Prewencja, naturalne terapie na bazie roślin adaptogennych Ałtaju” Na podstawie badań klinicznych Instytutu Biolit i lekarzy Syberyjskiego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku.

16.20 – 16.50 Sławomir Salarek i goście, „S-Probio” – Niech PBM przemówi ustami tych którzy poczuli siłę jego dobrodziejstwa.

16.55 – 17.40 dr hab. n. med. prof. em. UM Anna Głowacka – Pleśnie w przyprawach i ziołach, niebezpieczne dla zdrowia człowieka – przeciwdziałanie

17.45 – 18.30 dr. n. med. Hubert Czerniak – „Choroby sercowo naczyniowe”.

18.40 – 19.05 zabieg bioenergoterapii Grzegorza Szewczyka

Niedziela 29.08.2021


10.30 – 11.00 ogłoszenie wyników konkursu Drzewko Życia 51. edycji targów BZBN

11.00 – 11.35 prof. Henryk Bieniok – „Zdrowe odżywianie i mądry styl życia jako metoda wspomagania walki z licznymi chorobami".

11.35 – 12.00 manager ochrony środowiska, fitoterapeuta Marzena Jasińska – „Czynniki środowiskowe warunkujące zdrowie, a stan regulacji środowiskowych”.

12.00 – 12.45 Janusz Zagórski – „Początek nowego… ŻYCIA”.

12.50 – 13.20 Tomasz Niemczyk „Avatar” i Rafał Nowak – „Depresja. Jakie negatywne programy myślowe do niej doprowadzają?”.

13.25 – 13.55 dietetyk kliniczny Andrzej Kawka „Kawkaje” – „Zdrowie – od czego zacząć?”

14.00 – 14.30 Michał Toczyłowski, „Narum” – „Biotechnologia Acidofilna”

14.35 – 15.05 Edyta Kmieć, „Juvenil” – Odporność i regeneracja a żywienie – czy wiemy już wszystko?

15.10 – 15.40 Rinaldo Betkiewicz – REVIC (Rewitalizator komórkowy) - nowa metoda likwidacji stanów zapalnych w organizmie poprzez przywrócenie równowagi energetycznej.

15.45 – 16.15 Zdzisław Oszczęda, „Nantes” – „Wpływ wody plazmowanej na układ homeopatyczny człowieka”.

16.20 – 16.50 Joanna Czuber „Bliżej zdrowia. Bliżej natury. BLIŻEJ SIEBIE, czyli o potrzebie budowania więzi po pandemii”.

16.55 – 17.45 Panel ekspertów Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii z Katowic: „Medycyna naturalna. Prewencja w chorobach XXI w.”

Aleksander Gorbatiuk – terapeuta manualny, chiropraktyk, specjalista terapii Su-Jok oraz metody Jewminowa.
Natalia Slipińska-Sowicka – psycholog i psychoterapeuta.
Bogusław Waśkiewicz – terapeuta indywidualny, konsultacje i doradztwo osobiste i związkowe, pomoc w problemach zdrowotnych i emocjonalnych. mikrokinezyterapeuta, biomasaż.
Anna Szteliga – terapeuta, masażysta, biotronik, prowadzi masaż dźwiękiem mis tybetańskich, dzwonów i gongów.
Ewa Ślęzak – zielarz, fitoterapeuta, chirolog.

17.50 – 18.05 losowanie nagród, uroczyste zakończenie 51 targów BZBN.

18.10 – 18.30 koncert mis tybetańskich - Anna Szteliga


Warsztaty

Sobota 28.08.2021


10.20 – 11.50 mgr. inż. Bartłomiej Byczkiewicz „Mieszanki ziołowe pierwszej potrzeby.”
12.00 – 14.30 – mgr inż. Ewa Melania Gryt: „Dialog z podświadomością. Technika Kodu Emocji dr Bradleya Nelsona”.
16.00 – 19.00 – Marzena Wojtkowiak: „Klimaty morskie. Ekskluzywne kosmetyki na bazie ekstraktów z mórz i oceanów, dziewiczych obszarów ziemi. Praktyka i samodzielne wykonanie”.

Niedziela 29.08.2021

10.00 – 13.00 dr. n. med. Hubert Czerniak: „Choroby sercowo naczyniowe. Profilaktyka i leczenie”.
13.30 – 15.30 Tomasz Niemczyk „Avatar” i Rafał Nowak: Depresja. Jakie negatywne programy myślowe do niej doprowadzają?
Warsztat poprowadzą:Tomasz Niemczyk i Rafał Nowak.

15.45 – 18.00 Andrzej Kawka: Praktyczne sposoby uzupełniania niedoborów witamin i minerałów z pomiarami So-Check.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje