poniedziałek, 11 maja 2020 12:51

Trzebinia. Będzie nowa droga i miejsca postojowe. Prace trwają

Autor Katarzyna Domagała
Trzebinia. Będzie nowa droga i miejsca postojowe. Prace trwają

Trwa przebudowa drogi wewnętrznej na osiedlu Gaj w Trzebini. W ramach realizacji zadania powstaną także dodatkowe miejsca parkingowe przy blokach nr 4 i 9.

Na zlecenie gminy prace realizuje firma Usługi Transportowe Kluczewski Eugeniusz z Witeradowa. Poza przebudową drogi dojazdowej do budynków, zadanie obejmuje budowę dwóch kompleksów stanowiskach postojowych przy blokach - każdy na 10 miejsc postojowych. Dodatkowo utwardzenie kostką brukową placu, gdzie stoją pojemniki na odpady komunalne. Koszt całości prac wyniesie 203 421 zł.

Na naszym osiedlu jest 40 bloków. Mieszka tu blisko dwa tysiące mieszkańców. Wiele rodzin posiada nie jedno, ale dwa, a nawet trzy samochody i jest problem, bo nie ma gdzie zaparkować. Dlatego od kilku lat zabiegam o budowę dodatkowych miejsc postojowych. Jestem wdzięczny władzom samorządowym gminy za realizację naszych wniosków. Z każdym rokiem miejsc, gdzie można bezpiecznie zaparkować, przybywa – komentuje Józef Dziedzic, przewodniczący Rady Osiedla Gaj w Trzebini.

W ramach realizacji zadania, powstanie utwardzony plac, gdzie staną pojemniki na odpady komunalne

Źródło: trzebinia.pl

Chrzanów - najnowsze informacje