niedziela, 4 czerwca 2023 10:38

Trzymał zwierzęta bez picia i jedzenia. Inspektorzy znaleźli je okaleczone i martwe

Autor Patryk Trzaska
Trzymał zwierzęta bez picia i jedzenia. Inspektorzy znaleźli je okaleczone i martwe

"Kat i potwór" - komentują Internauci sprawę właściciela sklepów zoologicznych z Limanowej i Nowego Sącza. Podczas kontroli znaleziono tam martwe i okaleczone zwierzęta. W piątek (2 czerwca) zapadł wyrok w tej sprawie.

Krynicki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami za pomocą mediów społecznościowych poinformował, że zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie znęcania się nad zwierzętami.

W 2020 roku TOZ ujawnił szereg nieprawidłowości, podczas kontroli w sklepach zoologicznych na terenie Limanowej i Nowego Sącza. Znaleziono w nich martwe i okaleczone zwierzęta. Dodatkowo inspektorzy ustalili, że zwierzęta były przetrzymywane w nieodpowiednich warunkach. Często zamykano je w klatkach bez dostępu do jedzenia czy wody.

‼️ WYROK SĄDU‼️ KARA 8 (OŚMIU) MIESIĘCY POZBAWIENIA WOLNOŚCI DLA WSPÓŁWŁAŚCICIELA SKLEPÓW ZOOLOGICZNYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ...

Opublikowany przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Krynicy-Zdroju Sobota, 3 czerwca 2023

W piątek (2 czerwca) właściciel sklepów został nieprawomocnie skazany m.in. na 8 miesięcy więzienia, grzywnę i zakaz prowadzenia sklepów zoologicznych oraz posiadania zwierząt.

fot. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Krynicy-Zdroju

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka