środa, 24 marca 2021 12:32

Tuchów jak Trójkąt Bermudzki? Zagadka rozwiązana

Autor Aleksandra Tokarz
Tuchów jak Trójkąt Bermudzki? Zagadka rozwiązana

W centrum Tuchowa nie działały piloty do samochodów, zamki i alarmy. Problemy pojawiły się także w przypadku rolet i bram automatycznych w pobliskich domach. “Co to za magia?” - zastanawiali się mieszkańcy. Zagadka została rozwiązana.

W październiku minionego roku mieszkańcy Tuchowa zauważyli, że parkując w centrum miasta, nie mogli zamknąć samochodu poprzez pilot. Nie działały też rolety automatyczne i bramy garażowe. Problem dotyczył okolic rynku, ul. Chopina i Jana Pawła II.

Mieszkańcy mieli różne podejrzenia. Wśród nich te o czarnej dziurze, Trójkącie Bermudzkim, a nawet wysyłaniu podejrzanych fal przez magistrat. Sytuacja była też uciążliwa dla urzędników, którzy nie potrafili sami znaleźć rozwiązania. W związku z tym zwrócili się o pomoc do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Specjaliści przyjechali do Tuchowa i przeprowadzili badania. Problem okazał się prozaiczny.

Otóż problemy spowodowane były … zepsutym alarmem w jednym z prywatnych garaży. Po wyłączeniu go, zakłócenia skończyły się.

Tarnów. Śmieci podrożeją? Sprawa podwyżki opłat powraca
Już wkrótce podjęta zostanie kolejna próba podniesienia opłat za wywóz śmieci. Miasto od kilku miesięcy przekonuje, że jeżeli cena za odbiór odpadów nie wzrośnie z 24 do 29 złotych, Tarnów będzie musiał dopłacić do systemu ponad 5 milionów złotych.

fot. Wikipedia/Paweł Klasa - Praca własna

Tarnów - najnowsze informacje