środa, 10 marca 2021 07:18

„Tych świąt nie odpuścimy!” Domagają się zniesienia „absurdalnych” obostrzeń

Autor Mirosław Haładyj
„Tych świąt nie odpuścimy!” Domagają się zniesienia „absurdalnych” obostrzeń

Po internecie krąży petycja zaadresowana do Prezesa Rady Ministrów.

Katolicy wystosowali do premiera Mateusza Morawieckiego petycję, w której domagają się zniesienia restrykcji wobec wszystkich osób pragnących w Wielkanoc uczestniczyć w nabożeństwach.

– Kierujemy petycję do premiera Mateusza Morawieckiego, w której domagamy się natychmiastowego zniesienia restrykcji wobec wszystkich osób pragnących swobodnie uczestniczyć w Mszach Świętych i nabożeństwach

– czytamy.

Tymczasem, jak piszą autorzy petycji, rządzący już teraz zapowiadają, że tegoroczna Wielkanoc najprawdopodobniej będzie wyglądała tak samo, jak rok temu.

Wielkanoc jak Wigilia. Pięć osób plus domownicy?
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia wprost przyznaje, że te święta będziemy musieli spędzić tak, jak wcześniejsze święta Wielkiejnocy i Bożego Narodzenia. Oznacza to, że na spotkaniach rodzinnych będzie mogło pojawić się maksymalnie pięć osób.

Poniżej pełna treść petycji dostępnej online tutaj:

My chcemy Boga!
Kierujemy petycję do premiera Mateusza Morawieckiego, w której domagamy się natychmiastowego zniesienia restrykcji wobec wszystkich osób pragnących swobodnie uczestniczyć w Mszach Świętych i nabożeństwach. Minął rok od wykrycia pierwszego przypadku zarażenia COVID-19 w Polsce. Przez ten czas nie ma dnia byśmy nie słyszeli o kolejnych przypadkach zarażeń i zgonów z powodu koronawirusa. Jesteśmy bombardowani poradami, jak dbać o swoje zdrowie i kondycję, jednak mało kto zwraca uwagę na kondycję dusz milionów katolików w naszym kraju. Od roku obowiązują nas absurdalne limity wiernych w kościołach i jesteśmy zmuszani do uczestnictwa we Mszach Świętych w maseczkach. Przez decyzje rządzących, nie dość, że koronawirus stał się dla wielu Polaków wygodną wymówką do przeżycia niedzieli bez Pana Boga, to jeszcze odbierana jest powaga Ofierze Pańskiej! Trwa Wielki Post. Jest to doskonały czas do refleksji nad sensem naszego życia, a dla wielu osób szansa, by pojednać się z Panem Bogiem i pobożnie przeżyć nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Tymczasem rządzący już teraz zapowiadają, że tegoroczna Wielkanoc najprawdopodobniej będzie wyglądała tak samo, jak rok temu. Kto wie, być może znów będą chcieli całkowicie zamknąć kościoły?! Nie możemy do tego dopuścić! Dlatego kierujemy petycję do premiera Mateusza Morawieckiego, w której domagamy się natychmiastowego zniesienia restrykcji wobec wszystkich osób pragnących swobodnie uczestniczyć w Mszach Świętych i nabożeństwach.
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: mychcemyboga.pl
Fot.: Photo by Gabriella Clare Marino on Unsplash

Kraków

Kraków - najnowsze informacje