sobota, 23 października 2021 07:08

Uczeń wiedział, że mama ma Covid, ale przyszedł do szkoły. Zamiast studniówki będzie kwarantanna

Autor Mirosław Haładyj
Uczeń wiedział, że mama ma Covid, ale przyszedł do szkoły. Zamiast studniówki będzie kwarantanna

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie, zamiast bawić się na studniówce, czas spędzą na kwarantannie.

W minionym roku szkolnym w związku z epidemią koronawirusa zabawy studniówkowe zostały odwołane. Dlatego w II Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie podjęto decyzję, aby studniówka odbyła się nie na sto dni przed maturą, a  jeszcze w październiku.

Niestety plany uczniów kolejny raz pokrzyżował koronawirus. Zabawa, która miała się odbyć 22 października, została odwołana.

- Wszystko już było dopięte na ostatni guzik, gdy dostaliśmy informację, że jeden z uczniów ma pozytywny wynik. Uczeń wiedząc, że jego mama jest chora na COVID-19 przyszedł we wtorek do szkoły. W środę zrobił test i w czwartek sanepid zadzwonił do szkoły informując, że wszystkie osoby mające z nim kontakt muszą iść na kwarantannę. Nikt nie powiedział nam wprost, co tak naprawdę się dzieje. Musieliśmy chodzić do sekretariatu i pytać się, co teraz będzie z osobami niezaszczepionymi i co z imprezą. Na kwarantannę zostało zgłoszonych ponad 100 osób, które miały "kontakt" z zarażonym. Lista została szybko przekazana przez panią sekretarkę do sanepidu i osoby niezaszczepione są na 8 dniowej kwarantannie. Na przełożenie studniówki nie możemy nawet liczyć

– opowiada portalowi gorzowianin.com Kasia, tegoroczna maturzystka z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie.

Polska

Polska - najnowsze informacje