wtorek, 26 marca 2019 14:58

Uczniowie z Budzowa nauczą się pływać

Autor Mateusz Łysik
Uczniowie z Budzowa nauczą się pływać

Gmina Budzów po raz kolejny otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Projekt skierowany jest dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy.

Głównym celem jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych.

W okresie od 25.03.2019 r. do 12.06.2019 r. 105 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Budzów odbywać będą zajęcia nauki pływania na Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej.  Zajęcia odbywać się będą jeden raz w tygodniu po 2 godziny lekcyjne. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie wykwalifikowana kadra instruktorów nauki pływania. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. W ramach programu Gmina zadba o transport dzieci na basen, opiekę podczas przejazdu oraz pobytu na basenie.

Całkowita wartość projektu wynosi 39.460,00 zł, z czego 19.000,00 zł. stanowi dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: UG Budzów

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje