czwartek, 21 stycznia 2021 12:47

Uczył się przez telefon, bo rodziców nie było stać na komputer. Interweniował tarnowski dzielnicowy

Autor Aleksandra Tokarz
Uczył się przez telefon, bo rodziców nie było stać na komputer. Interweniował tarnowski dzielnicowy

Mimo, iż dzieci klas 1-3 uczą się już stacjonarnie, duża większość polskich uczniów wciąż zmuszona jest do nauki online. A ta nie zawsze jest tak łatwa, jak się wydaje. W Tarnowie 13-latek, z powodu braku dostępu do komputera, musiał uczyć się przez telefon. Wtedy do akcji wkroczył tarnowski dzielnicowy.

- Aspirant sztabowy Tomek Tchoń z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód to doświadczony dzielnicowy z wieloletnim stażem, który na co dzień pełni służbę w dzielnicy Mościce. Pod swoją opieką ma wiele rodzin, w tym rodzinę pani Wioli, mamy trojga dzieci. Jako, że jej pociechy są uczniami starszych klas szkoły podstawowej, podlegają systemowi nauki zdalnej – relacjonuje relacjonuje asp. sztab. Olga Lesińska-Żabińska z tarnowskiej policji.

Podczas jednej z wizyt w domu kobiety dzielnicowy zauważył, że jej 13-letni syn uczestniczy w zajęciach lekcyjnych, używając do tego celu telefonu komórkowego. Okazało się, że chłopiec był do tego zmuszony, bo rodzina nie mogła sobie pozwolić na zakup dla niego dodatkowego komputera.

Tarnów. 7 osób zakażonych koronawirusem pomimo szczepionki. Trafili na SOR
Siedmiu medyków z regionu tarnowskiego jest zakażonych Covid-19 pomimo przyjęcia szczepionki. Jak informuje PAP, osoby te źle się poczuły, w związku z czym trafiły na SOR. Wcześniej pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa przyjęły w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. Według ustaleń…

- Wpatrywanie się kilka godzin dziennie w malutki ekran telefonu przysparzało uczniowi problemów, bo nie zawsze był w stanie usłyszeć i zobaczyć wszystkie treści przekazywane przez nauczycieli – dodaje rzeczniczka.

Widząc uczącego się przez "komórkę" 13-latka, dzielnicowy nie zostawił chłopaka bez pomocy i postanowił działać. Skontaktował się ze szkołą, która o trudnej sytuacji w rodzinie nie miała pojęcia. Dzięki wsparciu placówki, udało się pozyskać przenośny komputer. Teraz chłopiec może uczyć się w komfortowych warunkach.

fot. Facebook/Tarnowska Policja

Tarnów - najnowsze informacje