poniedziałek, 4 stycznia 2021 10:11

Ukradł dzwon z wieży kościelnej w Białej i ... sprzedał w punkcie skupu złomu

Autor Aleksandra Tokarz
Ukradł dzwon z wieży kościelnej w Białej i ... sprzedał w punkcie skupu złomu

W noc przed Wigilią kilkudziesięciokilogramowy dzwon zniknął z dzwonnicy kościelnej w Białej w powiecie tarnowskim. Jeszcze przed nowym rokiem policjanci odzyskali utracony przedmiot, który wrócił do parafian.

24 grudnia ksiądz z parafii w Białej zgłosił tarnowskiej Policji kradzież dzwonu z wieży kościelnej. Proboszcz poinformował, że obecnie trwa remont dzwonnicy i ustawione są tam rusztowania. Ktoś zapewne wspiął się na wieżę i zabrał kilkudziesięciokilogramowy dzwon wart około 4 tys. złotych.

-Jeszcze przed końcem roku, policjanci kryminalni z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód ustali złodzieja. Jak się okazało, dzwon został zdemontowany przez sprawcę z wieży kościelnej i sprzedany do punktu skupu złomu. W skupie 43-letni mieszkaniec powiatu uzyskał za niego ... 150 złotych - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Tarnów: Rok 2021 będzie Rokiem Kobiet
Podjęto uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2021 w Tarnowie – Rokiem Kobiet. Za jej uchwaleniem głosowało trzynaścioro radnych, od głosowania wstrzymało się ośmioro radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Marek Ciesielczyk. Inicjatorami uchwały byli radni Koalicji Obywatelskiej. Wybór przyszłego roku …

Dzwon wykonany z brązu wrócił do parafian, a mężczyzna, który przyznał się do przestępstwa i złożył w tej sprawie wyjaśnienia, usłyszał zarzut kradzieży. Sprawę prowadzi komisariat w Mościcach pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.

Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Tarnowska Policja

Tarnów - najnowsze informacje