poniedziałek, 29 maja 2023 09:53

Ukradli je, bo chcieli sobie poczytać... Grozi im więzienie

Autor Mirosław Haładyj
Ukradli je, bo chcieli sobie poczytać... Grozi im więzienie

Zarzut kradzieży usłyszeli dwaj mężczyźni, którzy na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej ukradli wózek z gazetami. Wartość skradzionego mienia została wyceniona na kwotę 1500 złotych. O losie sprawców zdecyduje sąd.

Kilka dni temu, policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zostali powiadomieni o kradzieży wózka transportowego służącego do przewozu towaru oraz gazet z terenu jednej z placówek handlowych w mieście. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana na kwotę około 1500 złotych. Zaangażowani w sprawę funkcjonariusze pionu kryminalnego, dwa dni później, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za to przestępstwo. Byli to mieszkańcy powiatu wadowickiego – 45 i 50-latek. Śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży, do których się przyznali.

Skradziony wózek z prasą został znaleziony przez funkcjonariuszy podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z podejrzanych. Przedmioty wróciły do właściciela. Kodeks karny za powyższe przestępstwo przewiduję karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka