piątek, 11 marca 2022 14:10

Ukryte drzwi – zastosowanie we wnętrzach

Autor Artykuł sponsorowany
Ukryte drzwi – zastosowanie we wnętrzach

Przyznajemy, że drzwi, choćby najpiękniejsze, nie zawsze są najmocniejszym punktem aranżacji wnętrza. Czasem korzystanie z nich jest utrudnione, szczególnie jeśli myślimy o tradycyjnie rozwieranych skrzydłach. Ingerują one w przestrzeń, zabierając miejsce i utrudniając komunikację. Na szczęście znamy skuteczne rozwiązanie tych problemów, a jest nim inwestycja w ukryte drzwi. Zobacz, czym się charakteryzują i dlaczego zasługują na uwagę.

Zalety ukrytych drzwi

Drzwi, których niemal nie widać? Stolarka, która wtapia się w ścianę, tworząc z nią jednolitą, estetyczną całość? To możliwe, gdy zamawiasz u nas ukryte drzwi do wnętrz. Mogą one stanowić połączenie między kuchnią a salonem, korytarzem a gabinetem i między wszystkimi innymi pomieszczeniami. Maskowana ościeżnica to nie tylko estetyczny wybór wynikający z inspirowania się najnowszymi trendami w urządzaniu wnętrz. To także rozwiązanie maksymalnie praktyczne. Pozwala na ukrycie wszystkich elementów montażowych i wkomponowanie drzwi w ścianę, aby tworzyły z nią jednolitą, gładką całość. Taka powierzchnia prezentuje się stylowo, nienachalnie, jest łatwa w czyszczeniu i, co równie ważne, pozytywnie wpływa na odbiór wnętrza. Wydaje się ono większe i bardziej przestronne.

Gdzie pasują ukryte drzwi?

Tak naprawdę ukryte drzwi możesz zamontować wszędzie. Jednak z uwagi na swój oszczędny design najlepiej prezentują się w pomieszczeniach utrzymanych w minimalistycznym stylu. Są dopasowywane do wyglądu ściany i jej wykończenia. Mogą być jednolite i gładkie, monochromatyczne lub zdobione, imitujące drewno, marmur, wykończone lustrem. Producenci dają do wyboru dwie opcje – albo drzwi pozbawione futryny, bez widocznej ościeżnicy, całkowicie wkomponowane w ścianę, albo drzwi z wypukłą ościeżnicą. Może ona przybrać dekoracyjną formę, np. lamperii, co sprawi, że przejście między pomieszczeniami będzie ledwo widoczne i nienachalne.

Drzwi scalone ze ścianą z jednej strony tworzą jednolitą powierzchnię. Z drugiej to nie jest tak, że są całkowicie niewidoczne. Przeciwnie – wielu miłośników oszczędnego designu uważa je za najmocniejsze punkty pomieszczeń. Dlaczego? Bo dają przestrzeń do eksponowania innych elementów wyposażenia, będąc dla nich stylowym tłem.

Drzwi ukryte pozostają łatwe w obsłudze. Choć są naturalnie wmontowane w ścianę, to jednak widać ich obramowanie na jej tle. W ten sposób nikt nie ma problemu ze zlokalizowaniem przejścia między pomieszczeniami. Warto więc rozważyć tę opcję przy wykańczaniu wnętrz domowych i biurowych.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje