poniedziałek, 13 stycznia 2020 11:35

Włamywacze z Trzebini w rękach policji

Autor Katarzyna Domagała
Włamywacze z Trzebini w rękach policji

Trzebińscy dzielnicowy ustalili i zatrzymali trojkę włamywaczy, którzy w ostatnim miesiącu dokonali kilku włamań do posesji. Podejrzani trafili do aresztu śledczego

8 stycznia dyżurny Komisariatu Policji w Trzebini otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w gminie Trzebinia. Na podstawie informacji uzyskanych przez policjantów, którzy zostali wysłani na miejsce zdarzenia, ustalono, że sprawców było trzech. Po wyłamaniu drzwi włamywacze dostali się oni do wnętrza, jednak zostali spłoszeni przez właściciela.

Trzebińscy dzielnicowi szybko wpadli na trop włamywaczy i zatrzymali na terenie miasta trzech mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat, którzy spędzili dwie doby w pomieszczeniach dla zatrzymanych w chrzanowskiej  komendzie. Policjanci ustalili, że zatrzymani mają związek z innymi  włamaniami.

Podejrzani 10 stycznia zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie  zebrany i zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie  dwóm z  nich czterech zarzutów (dwa za kradzież z włamaniem i dwa za usiłowanie kradzieży z włamaniem). Trzeci mężczyzna oprócz tych samych zarzutów, co pozostali sprawcy, usłyszał dodatkowo zarzut zniszczenia  mienia. Wszystkich przestępstw młodzi mężczyźni dokonali w okresie od 13 grudnia 2019 roku do 8 stycznia.

Tego samego dnia Sąd  Rejonowy w Chrzanowie zastosował wobec wyżej wymienionych środek  zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres 3 miesięcy.  Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Info, foto: KWP Kraków

Chrzanów - najnowsze informacje