wtorek, 24 października 2023 07:02

Utrudnienia w centrum Oświęcimia potrwają przynajmniej do połowy listopada

Autor Norbert Kwiatkowski
Utrudnienia w centrum Oświęcimia potrwają przynajmniej do połowy listopada

Przynajmniej do połowy listopada potrwają jeszcze prace przy ulicy Kopernika w Oświęcimiu, gdzie z myślą o lokalnych mieszkańcach powstaje nowy parking .

– Nasze osiedla się zmieniają, głównie za sprawą mieszkańców, którzy dzięki wspólnotom mieszkaniowym realizują inwestycje, poprawiają wygląd budynków i otoczenia. To również zasługa spółdzielni mieszkaniowej, która wiele inwestuje w swoje zasoby. Miasto również porządkuje i zwiększa funkcjonalność kolejnych miejsc na osiedlach. Jak chociażby osiedle Szpitalna, które zyskało lepszy wygląd, a dzięki zwiększeniu miejsc parkingowych poprawił się komfort parkowania. Podobne problemy mają mieszkańcy ulicy Kopernika, brakuje tam miejsc do parkowania, dlatego mieszkańcy postulowali ich zwiększenie, ale też wnioskowali o zmianę wyglądu placów. Wykonaliśmy więc projekt budowlany, ogłosiliśmy przetarg, roboty są w toku i teraz czekamy na efekty. Zachowamy taki standard, jaki jest praktykowany na innych osiedlach – zapewnia Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Inwestycja będzie kosztować blisko 800 tys. zł. Powstanie parking z 24 miejscami postojowymi. Przebudowana zostanie sieć energetyczna, wodociągowa, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne. Dodatkowo wybudowany zostanie chodnik po północnej stronie bloku oznaczonego numerem 4.

Foto: Miasto Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka