piątek, 2 lipca 2021 09:42

Uwaga! Utrudnień ciąg dalszy - rusza kolejny etap prac na autostradzie A4

Autor Aleksandra Tokarz
Uwaga! Utrudnień ciąg dalszy - rusza kolejny etap prac na autostradzie A4

Utrudnienia na A4 trwają już niemal miesiąc. Dokładnie 7 czerwca wprowadzono zmianę organizacji ruchu. Remont dwóch wiaduktów nad drogą gminną w miejscowości Węgrzce Wielkie wkracza na kolejny etap. To jednak nie oznacza końca utrudnień i korków...

2 lipca, dokładnie o godzinie 10, prace na autostradzie A4 wkroczyły w kolejny, III już, etap. Ten wiąże się z zamknięciem prawej jezdni autostrady w kierunku Rzeszowa na odcinku A4 od km: 431+600 do 434+100.

Ruch poprowadzony zostanie lewą jezdnią w kierunku Krakowa, w układzie pasów ruchu: 2 w kierunku Krakowa oraz 1 w kierunku Rzeszowa. Obowiązujące prędkości wynosić będą: 60km/h oraz 80 km/h w kierunku Rzeszowa i 80 km/h w kierunku Krakowa.

Przypomnijmy, całkowite przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest 12.08.2021 r. Przed kierowcami więc jeszcze ponad miesiąc dalszych utrudnień.

- Wykonawca ma przeprowadzić remont nawierzchni jezdni i chodników, a także izolacji przeciwwodnej, ścianek zaplecznych, dylatacji i łożysk obiektów. Zabezpieczeniem antykorozyjnym objęta zostanie konstrukcja stalowa ustroju nośnego. Wyremontowane będą także balustrady, ekrany akustycznych, ekrany przeciwporażeniowe i odwodnienie pomostów - informuje Iwona Mikrut.

Wykonawcą inwestycji jest firma Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej. Całkowity koszt prac wyniesie prawie 1,2 mln złotych.

To może być katastrofa. Zaczyna się remont na jednym z kluczowych węzłów komunikacyjnych Krakowa
Wiadomości Kraków. Przebudowa skrzyżowania na wylotówce drogi krajowej nr 44 w Skawinie. Kierowców czekają kolejne utrudnienia i korki

fot. GDDKiA Kraków

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje