czwartek, 4 listopada 2021 10:53

Nie tylko dla rowerów! Velo Skawa jak malowana!

Autor Mirosław Haładyj
Nie tylko dla rowerów! Velo Skawa jak malowana!

Po dwóch miesiącach intensywnego maratonu budowlańcy poruszający się na koparkach, walcach drogowych i innych sprzętach budowlanych dojechali do końca ponad 3-kilometrowej trasy Velo Skawa. Zmodernizowana trasa rowerowa ma dokładnie 3100 metrów i biegnie od Orlika w Wadowicach do Jaroszowic do potoku Ponikiewka. W środę (3.11) odbył się oficjalny odbiór wybudowanej ścieżki, z udziałem burmistrza WadowicBartosza Kalińskiego oraz radnych wojewódzkich – Iwony Gibas i Rafała Stuglika.

Dotychczasowa nawierzchnia tłuczniowa została zastąpiona asfaltem, tak że można tutaj bez przeszkód jeździć nie tylko na rowerze, ale także na wrotkach, deskorolce czy hulajnodze. Zakres prac obejmował również: wykoszenie poboczy, profilowanie istniejącej nawierzchni, wbudowanie obrzeży betonowych i malowanie pasów.

– Wzdłuż całej ścieżki zamontowaliśmy aż 14 miejsc odpoczynku, z ławkami, koszami na śmieci i stojakami na rowery. Zniknęły problemy z powstającymi na ścieżce po każdej zimie i po każdej ulewie dziurami. Rozwiązał się kłopot z uciążliwymi samosiejkami. Nowa trasa rowerowa będzie nam służyć przez wiele lat

– mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Jest ona pierwszym odcinkiem długo wyczekiwanej przez mieszkańców Wadowic VeloSkawy. Nie udałoby się tego odcinka wybudować, gdyby nie wsparcie z Sejmiku Województwa Małopolskiego – 800 tys. zł oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 800 tys. zł o łącznej wartości 1,6 mln zł. Wykonawcą inwestycji była firma DROG-BUD ze Spytkowic.

Inf. i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje