czwartek, 18 kwietnia 2024 07:36

W jednym z mieszkań doszło do tragedii. Nie żyje dziecko

Autor Katarzyna Jamróz
W jednym z mieszkań doszło do tragedii. Nie żyje dziecko

Do ogromnej tragedii doszło nad ranem w jednym z mieszkań w Andrychowie. Pomocy medycznej potrzebowała 11-letnia dziewczynka, która źle się poczuła. Niestety mimo wysiłku medyków, jej życia nie udało się uratować. Okoliczności śmierci dziecka wyjaśnia prokuratura.

Dramat rozegrał się w środę (17 kwietnia), około godziny 4 nad ranem, w jednym z mieszkań na terenie Andrychowa (powiat wadowicki). Pilnej pomocy medycznej potrzebowała 11-letnia dziewczynka. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego. W rejonie ul. Metalowców lądował również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dziewczynka nie żyje

11-latka była nieprzytomna. Mimo długiej reanimacji medykom nie udało się uratować jej życia. Dziecko zmarło. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratora. Ciało dziewczynki zostało zabezpieczone do dalszych badań. Przeprowadzona sekcja zwłok pozwoli odpowiedzieć śledczym na pytanie, co było przyczyną jej śmierci. – Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 11-latki w kierunku artykułu 155 kodeksu karnego, tj. nieumyślnego spowodowania śmierci – przekazał w rozmowie z Faktem rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Janusz Kowalski.

Fot. Ilustracyjne/Pixabay

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka