czwartek, 11 kwietnia 2024 09:37

W Krakowie powstał nowy ogród dla mieszkańców. Sporo tam... różu

Autor Katarzyna Domagała
W Krakowie powstał nowy ogród dla mieszkańców. Sporo tam... różu

Gołębi Ogród Krakowian - tak nazywa się świeżo zrealizowana inwestycja Miasta Krakowa. W zamyśle to rekreacyjnie zaadaptowana przestrzeń z myślą o okolicznych mieszkańcach, klientach targowiska oraz lokalnych przedsiębiorcach. W ogrodzie pojawiło się sporo różowych elementów.

Gołębi Ogród Krakowian znajduje się przy placu Nowowiejskim i jest podzielony na strefy, które łączą ścieżki spacerowe. Znajduje się w nim także miejsce do zabawy dla najmłodszych.

Gołębi Ogród Krakowian przy Placu Nowowiejskim w Kraków PL dostępny dla mieszkańców.🥰😍 👉Nowe ścieżki meandrujące...

Opublikowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie Środa, 10 kwietnia 2024

Jak czytamy na stronie Miasta Krakowa:

W parku można się przemieszczać alejkami spacerowymi, na drewnianych podestach pojawiły się wygodne ławki, ławko-huśtawki, stoliki piknikowe oraz urządzenia do zabawy dla dzieci. Z myślą o miłośnikach czytelnictwa zaprojektowano biblioteczkę, dzięki której wymiana książek z innymi mieszkańcami stanie się łatwa i przyjemna.
Gołębi Ogród Krakowian Fot.: krakow.pl

W Gołębim Ogrodzie Krakowian znajdują się również tablice informacyjne poświęcone gołębiom.

W istniejącą zieleń wkomponowano nowe nasadzenia drzew i krzewów. Gatunki roślin dobrano w taki sposób, aby o każdej porze roku goście ogrodu mogli cieszyć się urokami przyrody. Projekt został zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego - czytamy w informacji.
Gołębi Ogród Krakowian Fot.: krakow.pl

Źródło: krakow.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka