piątek, 31 stycznia 2020 16:04

W Libiążu powstanie Klub Seniora!

Autor Katarzyna Domagała
W Libiążu powstanie Klub Seniora!

W strukturach libiąskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Libiążu powstaje Klub Seniora. Jego misją będzie aktywizacja osób starszych i samotnych. Chodzi o to, by seniorzy wyszli do ludzi i aktywnie spędzali czas, zamiast siedzieć w czterech ścianach domu czy mieszkania.

19 lutego o godz. 10.00 zaplanowano spotkanie organizacyjne, inaugurujące działalność klubu. Odbędzie się na targowisku miejskim przy ul. Rouvroy w Libiążu (box nr 22).

Działania realizowane w ramach Klubu Seniora są skierowane do osób samotnych, które pragną aktywnie i w miłej atmosferze spędzić wolny czas, są otwarci na zdobywanie nowych umiejętności, a sami także chcą się dzielić pasjami z innymi – mówi Sylwia Paleczny, dyrektor OPS w Libiążu.

Klub ma pomóc przeciwdziałać izolacji i marginalizacji osób starszych, a także zachęcić ich do podejmowania działań, które poprawią jakość ich życia. W swojej ofercie będzie miał wiele ciekawych zajęć: edukacyjne, ruchowe, terapeutyczne i prozdrowotne. Zaplanowano również spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty artystyczne, plastyczne i rękodzielnicze. Nie zabraknie wspólnego obchodzenia świąt, wyjazdów edukacyjnych i integracyjnych.

Więcej informacji można uzyskać w OPS w Libiążu pod numerem telefonu (32) 627 78 25.

Info: libiaz.pl

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka