czwartek, 14 stycznia 2021 09:17

W Ochodzy powstał nowoczesny teren rekreacyjny. Kto może z niego skorzystać?

Autor Aleksandra Tokarz
W Ochodzy powstał nowoczesny teren rekreacyjny. Kto może z niego skorzystać?

W Ochodzy powstał nowoczesny teren rekreacyjny. To miejsce, w którym każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie i będzie mógł aktywnie spędzić czas.

Dzieci i młodzież mogą skorzystać z placu zabaw. Znajdujące się na nim urządzenia przypadną do gustu zarówno małym jak i nieco większym mieszkańcom Ochodzy. Zjeżdżalnia, huśtawki, siatki do wspinaczki oraz bujaki pozwolą dzieciom przyjemnie spędzić czas. Nie zapomniano także o rodzicach - z myślą o nich przygotowano wygodne ławki. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by w trakcie opieki nad swoimi pociechami poćwiczyli także na siłowni "pod chmurką" znajdującej się tuż obok placu zabaw.

Obiekt robi wrażenie. Kiedy hala dla TS Węgrzce będzie gotowa?
W gminie Zielonki realizowany jest projekt budowy budynku hali sportowej przy obiektach klubu TS Węgrzce. Trwają już prace wykończeniowe. Kiedy obiekt będzie gotowy? Ułożono nawierzchnię boiska ze sztucznej trawy, pole gry oznaczono liniami, a do zamontowania pozostały jedynie piłkochwyty. W zaplec…

Fani sportów drużynowych także znajdą coś dla siebie. Oprócz placu zabaw i siłowni plenerowej powstało nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Poliuretanowa nawierzchnia złagodzi skutki upadku, a linie poprowadzono w taki sposób, by komfortowo zagrać w najpopularniejsze sporty drużynowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka oraz piłka ręczna. Boisko zostało ogrodzone wysokimi siatkami (piłkochwytami), które ograniczą wypadanie piłki poza teren zabawy.

Zadbano także o otoczenie całego kompleksu rekreacyjnego. Pojawiły się tutaj ławki, stoliki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, posadzono drzewka i krzewy. Powstała także zadaszona altana z wbudowanym miejscem do zrobienie grilla.

Dzięki całej inwestycji mieszkańcy Ochodzy zyskali kompletny teren rekreacyjny na miarę XXI wieku. To idealne miejsce do spotkań dla osób w każdym wieku. Rodzice mogą spędzić czas z dziećmi na placu zabaw, a grupa przyjaciół pograć w piłkę nożną lub poćwiczyć na siłowni "pod chmurką". Kalorie po wysiłku można uzupełnić korzystając z grilla.

Nowy teren rekreacyjny w Ochodzy dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców.

inf./fot. Gmina Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje