poniedziałek, 11 stycznia 2021 12:16

Obiekt robi wrażenie. Kiedy hala dla TS Węgrzce będzie gotowa?

Autor Aleksandra Tokarz
Obiekt robi wrażenie. Kiedy hala dla TS Węgrzce będzie gotowa?

W gminie Zielonki realizowany jest projekt budowy budynku hali sportowej przy obiektach klubu TS Węgrzce. Trwają już prace wykończeniowe. Kiedy obiekt będzie gotowy?

Ułożono nawierzchnię boiska ze sztucznej trawy, pole gry oznaczono liniami, a do zamontowania pozostały jedynie piłkochwyty. W zapleczu sanitarno-szatniowym prace wykończeniowe także są na wykończeniu - wykonano posadzkę z płytek ceramicznych na parterze, obecnie układane są płytki na schodach prowadzących na antresolę. Trwają prace montażowe sufitu, a po ich zakończeniu wykonane zostaną prace malarskie, montaż stolarki drzwiowej i zabudowy meblarskiej szatni, a także biały montaż w pomieszczeniach toalet i natrysków. Wykonane są instalacje: oświetleniowa, elektryczna, centralnego ogrzewania, wodna i kanalizacyjna, wentylacji mechanicznej; uruchomiono kotłownię gazową.

Co zrobić, jeśli w Twojej gminie nie ma punktu szczepień? Sprawdź!
Do pojedynczych gmin, gdzie nie będzie punktów szczepień przeciwko COVID-19, dotrą mobilne punkty szczepień, mieszkańcy tych gmin będą też mogli skorzystać ze szczepień w sąsiadujących gminach – poinformowała PAP rzeczniczka małopolskiego NFZ Aleksandra Kwiecień. Jak podkreśliła, w naszym województ…

Budynek hali o wymiarach 54 m długości, 22 m szerokości i 11 m wysokości mieści boisko umożliwiające grę w piłkę nożną oraz zaplecze sanitarno-szatniowe w systemie lekkiej zabudowy. Zaplecze ma: 4 szatnie, 2 umywalnie z prysznicami i toaletami, pokój trenerów z łazienką, toaletę dla niepełnosprawnych, oraz pomieszczenie gospodarcze; a na piętrze dużą antresolę. Budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Wykonawcą inwestycji jest firma Galicia Investments z Krakowa wyłoniona w przetargu, która wykonuje inwestycję za niemal 2,5 mln zł . Termin oddania inwestycji wg. umowy to czerwiec 2021 r.

inf./fot. Gmina Zielonki

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje