środa, 3 kwietnia 2024 09:50

W ostatniej chwili wycofał się z wyborów na prezydenta. Nieoficjalnie dziś zrezygnuje jeszcze jeden kandydat

Autor Mirosław Haładyj
W ostatniej chwili wycofał się z wyborów na prezydenta. Nieoficjalnie dziś zrezygnuje jeszcze jeden kandydat

We wtorek (3 kwietnia) Jerzy Muzyk ogłosił wycofanie się z wyścigu o fotel włodarza Krakowa. Swoje poparcie przekazał Andrzejowi Kuligowi.

Jerzy Muzyk ogłosił start w wyborach dosłownie w ostatniej chwili. Niemalże na dzień przed walką o fotel prezydenta Krakowa, we wtorek (3 kwietnia) zadeklarował wycofanie się z wyborów. Swoje poparcie przekazał Andrzejowi Kuligowi.

- Nie można było prowadzić dalej tych rozmów, nie zgłaszając swojej kandydatury na urząd prezydenta miasta Krakowa. Mamy ostatni moment na zaapelowanie do kandydatów, którzy wcześniej ze mną rozmawiali. Myślę wprost o rektorze Stanisławie Mazurze i pośle Rafale Komarewiczu, żeby wsparli koalicję samorządową - mówił Jerzy Muzyk.

To nie koniec rezygnacji

Nieoficjalnie mówi się, że dzisiaj z wyścigu o fotel prezydenta wycofa się Stanisław Mazur wycofa się i odda poparcie Aleksandrowi Miszalskiemu.

-Czy Kmita wejdzie do II tury? Mało prawdopodobne, zwłaszcza że jutro Stanisław Mazur na prezydenta Krakowa ogłosi wycofanie się z wyborów podczas wiecu z Tuskiem- przynajmniej na to wygląda. Jest to bardzo dobra i mądra decyzja, która wzmacnia Aleksandra Miszalskiego.-

-napisał w mediach społecznościowych Łukasz Wantuch.

8 kandydatów

Na obecną chwilę wiadomo, że w wyborach na prezydenta Krakowa wystartują:

Andrzej Kulig, Aleksander Miszalski, Łukasz Kmita, Stanisław Mazur, Łukasz Gibała, Konrad Berkowicz, Rafał Komarewicz oraz aktywista Adam Hareńczyk.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka