czwartek, 8 lutego 2024 15:37

W powiecie myślenickim zapowiadają poprawę zdrowia publicznego. Jak będzie w praktyce?

Autor Katarzyna Domagała
W powiecie myślenickim zapowiadają poprawę zdrowia publicznego. Jak będzie w praktyce?

Podczas środowej konferencji prasowej z wicestarostą powiatu myślenickiego przedstawiono pakiet działań na rzecz zdrowia mieszkańców. Ma być profilaktyka dla rodzin, lepsza opieka nad osobami z niepełnosprawnościami, a także wydłużona działalność ośrodka interwencji kryzysowej. Jak to wszystko będzie wyglądać w praktyce i ile pieniędzy pochłonie? Zapytaliśmy o to władze powiatu.

7 lutego w starostwie powiatowym w Myślenianach odbyła się konferencja prasowa dotycząca planowanych działań na rzecz poprawy zdrowia mieszkańców, w tym działalności konkretnych placówek medycznych i opiekuńczych. Wicestarosta Rafał Kudas wraz z ekspertkami zapowiedział m.in. pakiet działań profilaktycznych w ramach projektu "Zdrowa Rodzina", wydłużony czas działalności ośrodka interwencji kryzysowej, jak również współpracę z instytucjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Zapytaliśmy władze powiatowe, jakie wyzwania stoją przed nimi w kwestii dbania o zdrowie publiczne, jak również jakie koszty pochłoną planowane projekty.

Fot.: Mateusz Łysik

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka